'Topaanwinst meteen weg: Club ziet miljoenen verdampen'

door
'Topaanwinst meteen weg: Club ziet miljoenen verdampen'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan verse mankrachten en een aantal van die aanwinsten wist inmiddels ook al indruk te maken. Aleksandar Stankovic bijvoorbeeld, is inmiddels een vaste steunpilaar op het middenveld. Zijn Brugse passage dreigt er echter één van korte duur te worden.

De Belgische vicekampioen versterkte zijn middenveld al vroeg in de voorbije zomermercato met Ludovit Reis. Maar gezien Ardon Jashari absoluut naar AC Milan wou en ook een vertrek van Raphael Onyedika toen nog een reële optie was, werd snel duidelijk dat dit niet voldoende was. En dus klopte men aan bij Internazionale.

Blauw-Zwart had immers zijn zinnen gezet op Stankovic. De zoon van voormalig Inter-boegbeeld Dejan Stankovic was weer terug in Milaan na een geslaagde huurbeurt aan FC Lüzern. Hoewel de Italiaanse vicekampioen wel degelijk in zijn potentieel geloofde, kon Club hem uiteindelijk toch in huis halen. Maar wel met een deal waarbij Inter de touwtjes stevig in handen hield.

LEES OOK: 'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Vertrek na amper één seizoen

Club betaalde uiteindelijk net geen 10 miljoen euro voor de Servische international. Daarbij werden wel enkele clausules in het voordeel van de Milanezen opgenomen. Zo heeft Inter tijdens de twee komende zomermercato's een terugkoopclausule. In 2026 bedraagt die 23 miljoen euro, een jaartje later stijgt dat naar 25 miljoen euro. Afgelopen week raakte al duidelijk dat de Italianen daarvan allicht gebruik zullen maken.

Bij Gazzetta dello Sport komt men nu echter met meer details over de Milanese plannen. Zo is Internazionale niet van plan om te wachten tot 2027. Binnen de club heerst een algemene consensus dat de clausule komende zomer gelicht moet worden. Al is het maar om de twee miljoen euro extra te besparen. Vervolgens zal men beslissen over zijn toekomst: krijgt hij zijn kans bij Inter of wordt hij voor een pak meer geld verkocht?

Inter grote winnaar

In ieder geval zijn de plannen van Inter niet bepaald gunstig voor Club. Enerzijds doet het financieel wel een goede zaak. Als de Italianen komende zomer de clausule activeren, zal Blauw-Zwart op één seizoen tijd dus zo'n 13 miljoen euro winst boeken. Niet slecht, maar de Bruggelingen grijpen ook naast een pak geld. Sowieso zien ze al twee miljoen euro wegvallen als Inter niet wacht tot de zomer van 2027.

En de kans is groot dat Stankovic, die kan rekenen op interesse uit de kapitaalkrachtige Premier League, ook nog eens verkocht zal worden voor een veel hoger bedrag dan de genoemde 25 miljoen euro. Winst die integraal naar Inter gaat. Tot slot zal Blauw-Zwart de geldbuidel nog eens moeten opentrekken voor een directe vervanger. De Nerazzuri lijken dus nu al de grote winnaar van deze constructie.

Stankovic is de grootste zomeraanwinst van Club Brugge ...

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

6
6
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

77
77
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

76
76
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

73
73
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

226
226
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

54
54
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

126
126
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

420
420
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

132
132
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

271
271
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

463
463
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

176
176
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

93
93
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

159
159
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

136
136
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

391
391
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

67
67
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

186
186
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

718
718
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

662
662
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

360
360
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

608
608
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

193
193
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

405
405
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

638
638

Meer sportnieuws