'Topaanwinst meteen weg: Club ziet miljoenen verdampen'

door
'Topaanwinst meteen weg: Club ziet miljoenen verdampen'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan verse mankrachten en een aantal van die aanwinsten wist inmiddels ook al indruk te maken. Aleksandar Stankovic bijvoorbeeld, is inmiddels een vaste steunpilaar op het middenveld. Zijn Brugse passage dreigt er echter één van korte duur te worden.

De Belgische vicekampioen versterkte zijn middenveld al vroeg in de voorbije zomermercato met Ludovit Reis. Maar gezien Ardon Jashari absoluut naar AC Milan wou en ook een vertrek van Raphael Onyedika toen nog een reële optie was, werd snel duidelijk dat dit niet voldoende was. En dus klopte men aan bij Internazionale.

Blauw-Zwart had immers zijn zinnen gezet op Stankovic. De zoon van voormalig Inter-boegbeeld Dejan Stankovic was weer terug in Milaan na een geslaagde huurbeurt aan FC Lüzern. Hoewel de Italiaanse vicekampioen wel degelijk in zijn potentieel geloofde, kon Club hem uiteindelijk toch in huis halen. Maar wel met een deal waarbij Inter de touwtjes stevig in handen hield.

LEES OOK: 'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Vertrek na amper één seizoen

Club betaalde uiteindelijk net geen 10 miljoen euro voor de Servische international. Daarbij werden wel enkele clausules in het voordeel van de Milanezen opgenomen. Zo heeft Inter tijdens de twee komende zomermercato's een terugkoopclausule. In 2026 bedraagt die 23 miljoen euro, een jaartje later stijgt dat naar 25 miljoen euro. Afgelopen week raakte al duidelijk dat de Italianen daarvan allicht gebruik zullen maken.

Bij Gazzetta dello Sport komt men nu echter met meer details over de Milanese plannen. Zo is Internazionale niet van plan om te wachten tot 2027. Binnen de club heerst een algemene consensus dat de clausule komende zomer gelicht moet worden. Al is het maar om de twee miljoen euro extra te besparen. Vervolgens zal men beslissen over zijn toekomst: krijgt hij zijn kans bij Inter of wordt hij voor een pak meer geld verkocht?

Inter grote winnaar

In ieder geval zijn de plannen van Inter niet bepaald gunstig voor Club. Enerzijds doet het financieel wel een goede zaak. Als de Italianen komende zomer de clausule activeren, zal Blauw-Zwart op één seizoen tijd dus zo'n 13 miljoen euro winst boeken. Niet slecht, maar de Bruggelingen grijpen ook naast een pak geld. Sowieso zien ze al twee miljoen euro wegvallen als Inter niet wacht tot de zomer van 2027.

En de kans is groot dat Stankovic, die kan rekenen op interesse uit de kapitaalkrachtige Premier League, ook nog eens verkocht zal worden voor een veel hoger bedrag dan de genoemde 25 miljoen euro. Winst die integraal naar Inter gaat. Tot slot zal Blauw-Zwart de geldbuidel nog eens moeten opentrekken voor een directe vervanger. De Nerazzuri lijken dus nu al de grote winnaar van deze constructie.

Stankovic is de grootste zomeraanwinst van Club Brugge ...

Meest recent

STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

2
2
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

120
120
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

98
98
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

107
107
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

13
13
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

52
52
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

146
146
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

67
67
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

48
48
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

182
182
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

295
295
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

75
75
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

220
220
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

236
236
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

274
274
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

265
265
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

50
50
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

342
342
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

228
228
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

585
585
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

231
231
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

434
434
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

334
334

Meer sportnieuws