Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

door
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische eerste helft in Kazachstan en kwamen nauwelijks aan voetballen toe. Na de rust herpakten ze zich licht, maar zelfs tegen tien man slaagden ze er niet in de zege af te dwingen. Het gelijkspel voelt als een blamage en zet opnieuw vraagtekens bij het functioneren van bondscoach Garcia.

De Rode Duivels gingen vanmiddag op bezoek bij Kazachstan in de voorronde van het WK, met de kans om zich mathematisch te verzekeren van deelname aan het eindtoernooi. Voor het eerst sinds de derde plaats op het WK van 2018 in Rusland verscheen er geen speler van de Gouden Generatie aan de aftrap. Door een blessuregolf ontbraken toppers als Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Youri Tielemans (bank), die jarenlang de ruggengraat van de nationale ploeg hadden gevormd.

Hans Vanaken nam voor zijn 30e cap de aanvoerdersband over van Tielemans en leidde het middenveld, ondersteund door Onana en Raskin. Voor hem moesten Doku, Trossard en De Ketelaere voor de aanvallende impulsen zorgen, terwijl Matz Sels doelman was en een relatief jonge defensie van Castagne, De Winter, Theate en Seys achter zich had. De Belgen gingen er vol voor, wetende dat een overwinning hen een ticket voor het WK zou opleveren.

LEES OOK: Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Zwakke Duivels zwalpen in Kazachstan

Het waren zowaar de Kazachen die prima van start gingen. Na dik 5 minuten spelen ging Kenzhebek fluks Onana voorbij, zijn schot werd stijlrijk gepakt door Sels. Eén minuut later ging Theate gruwelijk in de fout, het schot van Satpaev in de korte hoek was een grabbelende Sels te machtig: 1-0 en een horrorstart voor de Belgen.

De Rode Duivels speelden matig, maar creëerden halfweg de eerste periode toch eens een kans. Vanaken kreeg centraal de bal toegespeeld en dwong de thuisdoelman tot een eerste redding. Even later vergat ook Trossard om gelijk te maken na een heerlijke aanval. In het slot van de eerste helft duwde België nog wat door, ook schoten van De Ketelaere en Castagne werden onschadelijk gemaakt door een sterke Anarbekov. Halfweg leek de WK-kwalificatie nog ver weg.

Vanaken neemt rol op, tien thuisspelers houden stand

Konden de Duivels zich na rust herpakken? Dat gebeurde quasi meteen. Een scherpe flankvoorzet kwam centraal bij Hans Vanaken en de kapitein kopte de 1-1 tegen de touwen. De Belgen duwden nu door, een nieuwe mogelijkheid voor Vanaken werd net voor het uur niet omgezet in een voorsprong.

Ook nadien bleven de Rode Duivels kansen afdwingen, in de zone van de waarheid liep er echter elke keer iets fout. Op een klein kwartier van het einde kregen de Belgen nog een extra levenslijn toen thuisspeler Chesnokov na een belachelijke fout op Doku (en VAR-review) een rode kaart kreeg.

In een prangend slot vergat Raskin nog om de zege over de streep te trekken. Finaal bleef het bij een 1-1 gelijkspel, een zware teleurstelling voor een andermaal ontgoocheld nationaal elftal. De WK-kwalificatie moet er nu komen tegen dwergstaat Liechtenstein.

Scoreverloop:

1-0 (10') Satpaev, 1-1 (48') Vanaken

Bijzonderheid:

Chesnokov (Kazachstan) krijgt een rode kaart (78').

Zou je Garcia aanhouden als bondscoach voor het WK?

Meest recent

'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

28
28
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

42
42
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

128
128
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

287
287
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

260
260
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

246
246
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

336
336
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

446
446
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

287
287
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

625
625
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

221
221
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

609
609
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

304
304
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1369
1369
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

457
457
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

435
435
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

419
419
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

305
305
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

535
535
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

378
378
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

417
417
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3149
3149

Meer sportnieuws