Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

202
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez verloor immers pijnlijk met 2-0 van Ierland en zag ook nog eens Cristiano Ronaldo uitvallen met een rode kaart. Ondertussen wist Frankrijk zich wel te plaatsen, terwijl Italië ondanks een zege op weg lijkt naar de verraderlijke barrages.

LEES OOK: Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Groep D

Frankrijk mag komende zomer proberen om voor de derde keer op rij de finale van het WK te halen. De regerende vice-wereldkampioen heeft zoals verwacht zijn poule gewonnen. Daarvoor moest het donderdag op eigen veld van Oekraïne zien te winnen. In een wedstrijd die in het teken stond van de aanslagen in Parijs van exact 10 jaar geleden, hadden Les Bleus het aanvankelijk lastig om het verschil te maken. Maar na een penaltydoelpunt van Mbappé in de tweede helft, gingen de ballen plots vlot tegen de touwen: 4-0-eindstand. Oekraïne strijdt zondag in een rechtstreeks duel met IJsland om de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de barrages.

Groep F

Portugal was bezig aan een vlekkeloze campagne, maar verspeelde in oktober twee dure punten tegen Hongarije. Desondanks konden Ronaldo en co zich donderdag al kwalificeren mits winst op het veld van Ierland. Maar in Dublin liep het grandioos mis. Via twee goals van Parrot kwamen de Ieren voor rust op 2-0. Na een uur spelen pakte Ronaldo ook nog eens rood voor een elleboogstoot.

Tijdens zijn aftocht werd hij massaal op de korrel genomen door het Ierse publiek, dat hij op voorhand had uitgedaagd. Zo bleef het ook bij 2-0. Door deze slipper moet de ploeg van bondscoach Martinez zondag thuis winnen van Armenië. Zo niet, krijgt Hongarije de kans om nog groepswinnaar te worden indien het ruim wint van Ierland. Dat heeft mathematisch zelf ook nog een kansje. 

Groep I

Voor het eerst sinds 1998 lijkt Noorwegen nog eens te mogen aantreden op de eindronde van een WK. Haaland en co hielden hun perfecte rapport in de vooravond al intact tegen Estland. Later op de avond konden de Noren mathematisch zeker zijn indien Italië punten liet liggen. Dat leek ook het geval te gaan worden, maar met twee goals in de absolute slotminuten haalde La Squadra het in extremis met 0-2 tegen godbetert Moldavië.

De Italianen, die de voorbije twee WK-eindrondes misten, zijn zo veroordeeld tot het spelen van de verraderlijke barrages. Enkel indien zondag met minstens negen goals verschil wordt gewonnen van het ongenaakbare Noorwegen, kan het alsnog de groep winnen. Een nieuw nationaal drama dreigt in de Laars.

Groep K

Engeland had zich als eerste Europese land al verzekerd van een ticket richting de VS, Canada en Mexico. Maar de ploeg van bondscoach Tuchel vervulde donderdag zijn sportieve plicht door met 2-0 te winnen van Servië dankzij een goals van Arsenal-spelers Saka en Eze. Opvallend: de Engelsen slikten deze campagne nog geen tegengoal. Voor de Serviërs betekent dat meteen het einde van hun WK-droom. Albanië won immers met 0-1 van Andorra en verzekerde zich zo van de tweede plek in deze groep.

Frankrijk hoort nu al bij de drie grootste favorieten voor de WK-eindzege ...

Meest recent

Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

4
4
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

12
12
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

48
48
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

55
55
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

21
21
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

121
121
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

26
26
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

82
82
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

553
553
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

378
378
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

104
104
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

78
78
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

217
217
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

507
507
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

197
197
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

61
61
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

210
210
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

100
100
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

225
225
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

80
80
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

232
232
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

413
413
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38

Meer sportnieuws