Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

door
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez verloor immers pijnlijk met 2-0 van Ierland en zag ook nog eens Cristiano Ronaldo uitvallen met een rode kaart. Ondertussen wist Frankrijk zich wel te plaatsen, terwijl Italië ondanks een zege op weg lijkt naar de verraderlijke barrages.

LEES OOK: De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Groep D

Frankrijk mag komende zomer proberen om voor de derde keer op rij de finale van het WK te halen. De regerende vice-wereldkampioen heeft zoals verwacht zijn poule gewonnen. Daarvoor moest het donderdag op eigen veld van Oekraïne zien te winnen. In een wedstrijd die in het teken stond van de aanslagen in Parijs van exact 10 jaar geleden, hadden Les Bleus het aanvankelijk lastig om het verschil te maken. Maar na een penaltydoelpunt van Mbappé in de tweede helft, gingen de ballen plots vlot tegen de touwen: 4-0-eindstand. Oekraïne strijdt zondag in een rechtstreeks duel met IJsland om de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de barrages.

Groep F

Portugal was bezig aan een vlekkeloze campagne, maar verspeelde in oktober twee dure punten tegen Hongarije. Desondanks konden Ronaldo en co zich donderdag al kwalificeren mits winst op het veld van Ierland. Maar in Dublin liep het grandioos mis. Via twee goals van Parrot kwamen de Ieren voor rust op 2-0. Na een uur spelen pakte Ronaldo ook nog eens rood voor een elleboogstoot.

Tijdens zijn aftocht werd hij massaal op de korrel genomen door het Ierse publiek, dat hij op voorhand had uitgedaagd. Zo bleef het ook bij 2-0. Door deze slipper moet de ploeg van bondscoach Martinez zondag thuis winnen van Armenië. Zo niet, krijgt Hongarije de kans om nog groepswinnaar te worden indien het ruim wint van Ierland. Dat heeft mathematisch zelf ook nog een kansje. 

Groep I

Voor het eerst sinds 1998 lijkt Noorwegen nog eens te mogen aantreden op de eindronde van een WK. Haaland en co hielden hun perfecte rapport in de vooravond al intact tegen Estland. Later op de avond konden de Noren mathematisch zeker zijn indien Italië punten liet liggen. Dat leek ook het geval te gaan worden, maar met twee goals in de absolute slotminuten haalde La Squadra het in extremis met 0-2 tegen godbetert Moldavië.

De Italianen, die de voorbije twee WK-eindrondes misten, zijn zo veroordeeld tot het spelen van de verraderlijke barrages. Enkel indien zondag met minstens negen goals verschil wordt gewonnen van het ongenaakbare Noorwegen, kan het alsnog de groep winnen. Een nieuw nationaal drama dreigt in de Laars.

Groep K

Engeland had zich als eerste Europese land al verzekerd van een ticket richting de VS, Canada en Mexico. Maar de ploeg van bondscoach Tuchel vervulde donderdag zijn sportieve plicht door met 2-0 te winnen van Servië dankzij een goals van Arsenal-spelers Saka en Eze. Opvallend: de Engelsen slikten deze campagne nog geen tegengoal. Voor de Serviërs betekent dat meteen het einde van hun WK-droom. Albanië won immers met 0-1 van Andorra en verzekerde zich zo van de tweede plek in deze groep.

Frankrijk hoort nu al bij de drie grootste favorieten voor de WK-eindzege ...

Meest recent

‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

7
7
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

32
32
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

196
196
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

156
156
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

36
36
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

504
504
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

165
165
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

87
87
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

17
17
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

30
30
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

398
398
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

175
175
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

570
570
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

72
72
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

110
110
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

364
364
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

248
248
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

542
542
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

208
208
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

637
637
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

278
278
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

797
797
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

209
209
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

984
984

Meer sportnieuws