'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

door
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van verschillende spelers. Maar in de huidige selectie loopt nog steeds een aanzienlijk kapitaal rond. Zo zou Blauw-Zwart het nationale transferrecord andermaal kunnen verpulveren.

In 2019 kon Club het nationale transferrecord een eerste keer achter zijn naam zetten toen het Wesley Moraes voor een slordige 25 miljoen euro aan Aston Villa verpatste. Lang zou dat record echter niet blijven staan. Een jaar later wist AA Gent zijn goudhaantje Jonathan David voor nog enkele miljoenen meer te verpatsen.

Maar inmiddels heeft Blauw-Zwart de orde op indrukwekkende wijze hersteld. Club is voorlopig de enige Belgische ploeg die, clausules en doorverkopsommen buiten beschouwing gelaten, die een speler voor meer dan 30 miljoen euro kon verlopen. Dat deed het al drie keer: met Charles De Ketelaere (AC Milan), Igor Thiago (Brenford FC) en Ardon Jashari (AC Milan).

LEES OOK: 'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Ordoñez volgende in de rij

En ook de grens van de 40 miljoen euro komt steeds nadrukkelijker in zicht. Afgelopen zomer was er al sprake van zo'n bedrag in het dossier van Jashari. Uiteindelijk tikten Club en Milan af op enkele miljoenen minder. Toch mag Blauw-Zwart blijven dromen van zo'n onwaarschijnlijke jackpot. Meer bepaald voor defensieve steunpilaar Joel Ordoñez.

De Ecuadoraan, die ook al flink indruk maakte bij zijn nationale ploeg, was afgelopen zomer al grof wild. Club weigerde toen naar verluidt een ruime 30 miljoen euro van Olympique Marseille. Dat was niet naar de zin van de speler zelf. Maar inmiddels zijn beide partijen weer naar mekaar toegegroeid, Ordoñez verlengde zelfs tot medio 2029.

Monsterbedrag gewenst

Ondanks die verlenging heeft het er alle schijn van dat de centrale verdediger in één van de komende mercato's alsnog een stap zet. Allicht pas komende zomer, als hij zijn waarde nog wat heeft opgekrikt op het WK. Maar ook nu al tonen verschillende topclubs interesse. Met name Internazionale wordt momenteel genoemd als de meest concrete gegadigde. De geïnteresseerden zullen wel met een pak geld over de brug moeten komen. Het Zuid-Amerikaanse voetbalmedium BolaVip verwacht namelijk dat Club pas genoegen zal nemen met een transfersom van minstens 40 à 45 miljoen euro. Afwachten of de Europese (top)clubs straks effectief met zo'n bedragen over de brug komen.

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

2
2
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

70
70
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

57
57
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

152
152
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

294
294
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

272
272
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

253
253
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

340
340
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

453
453
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

296
296
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

628
628
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

226
226
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

620
620
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

307
307
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1375
1375
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

461
461
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

444
444
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

423
423
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

309
309
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

537
537
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

382
382
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

244
244
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

419
419

Meer sportnieuws