De Rode Duivels stomen zich momenteel klaar voor de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein. Om achterin de blessure van Zeno Debast op te vangen, haalde bondscoach Rudi Garcia met Nathan Ngoy een nieuwe naam bij de selectie. Dat was toch enigszins een verrassing.
Er waren immers ook andere opties die er in het verleden wel al bij waren. Ameen Al-Dakhil bijvoorbeeld, al speelde die na blessureleed nog niet al te veel bij Stuttgart. Maar de bondscoach liet ook Wout Faes opnieuw links liggen.
De 27-jarige verdediger verdween dit seizoen wel heel erg abrupt uit beeld bij de nationale ploeg. Hij heeft 28 caps achter de naam en speelde onder Domenico Tedesco nog alles. Ook Garcia deed aanvankelijk nog een beroep op hem, maar sinds juni werd hij plots niet meer opgeroepen.
LEES OOK: 'Garcia meedogenloos: einde verhaal voor Rode Duivel'
Faes speelt ook bij Leicester niet meerDat had te maken met tegenvallende prestaties in de interlands tegen Noord-Macedonië en Wales in die maand, maar ook met het feit dat Faes met Leicester City niet meer op het hoogste niveau speelt. Garcia roept in principe geen spelers op die in lagere reeksen spelen.
Bovendien vergaat het Faes ook bij Leicester niet al te best. In de laatste drie competitiewedstrijden speelde hij amper één minuut. Journalist Jordan Blackwell, die de club volgt voor de Leicester Mercury, schept bij Het Nieuwsblad een weinig hoopgevend beeld.
Nieuwe start is nodig
"Er zijn niet veel supporters die hem nog in de ploeg willen", oppert Blackwell immers. "Veel spelers bij Leicester, onder wie Wout, hebben een nieuwe start nodig. Het lijkt erop dat ze hun reputatie bij de achterban toch niet meer kunnen herstellen, zelfs al spelen ze goed en zouden ze nog promoveren."
Een transfer lijkt de enige uitweg te zijn, liefst in januari. Alleen is het de vraag of Leicester zal willen meewerken. In de zomer was er immers de nodige interesse, maar kwam het uiteindelijk niet tot een vertrek. Zo dreigt Faes nog lastige maanden tegemoet te gaan...
Jannick Lanckriet