Stassin velt zijn oordeel over selectie Vermant bij Duivels

door
Stassin velt zijn oordeel over selectie Vermant bij Duivels

De Rode Duivels verzamelden dinsdag in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de laatste kwalificatiematchen voor het WK. Dat deden ze ook met twee nieuwe namen in de selectie. Nathan Ngoy en Romeo Vermant mochten zich voor de eerste keer melden.

Die laatste krijgt zijn kans in de spits doordat Romelu Lukaku nog steeds out is en Michy Batshuayi bij zijn club ook amper van de bank komt. Dat zal ongetwijfeld toch even binnengekomen zijn bij Lucas Stassin, die andere jonge spits die al maanden op de poort van de nationale ploeg bonkt.

LEES OOK: Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Stassin gunt Vermant selectie

Enkele maanden geleden leek hij nog in pole positie te liggen om door de breken bij de A-ploeg, nadat hij twaalf keer scoorde in de Ligue 1 en er zelfs verkozen werd tot Belofte van het Jaar. Maar van rancune is bij Stassin geen sprake.

"Ik ben blij voor hem, hij verdient het ook", zegt Stassin aan RTBF over de selectie van Vermant. "Hij speelt in de Champions League en in eerste klasse, iets wat de coach ook vermeld had in september. Hij houdt enorm rekening met de competitie waarin een speler uitkomt."

Op dat vlak zit Stassin momenteel serieus in het nadeel. Hij komt dit seizoen met Saint-Etienne uit in de Ligue 2, nadat zijn club vorig seizoen degradeerde en hem in de zomer geen transfer gunde. Enkel als hij in januari alsnog zou vertrekken, lijkt de 20-jarige nog kans te maken op een WK-selectie.

Al ziet Stassin ook een andere reden waarom Vermant nog de voorkeur gekregen zou kunnen hebben. "Hij heeft een andere stijl dan mij. Misschien heeft de coach zich gewoon daarop gebaseerd. Misschien had hij gewoon dat type speler nodig. Het is nu aan mij om alles te geven om er de volgende keren wel bij te zijn."

Zal Stassin dit seizoen nog een selectie versieren?

Meest recent

SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

1
1
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

19
19
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

124
124
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

30
30
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

60
60
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

164
164
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

167
167
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

623
623
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

89
89
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

224
224
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

414
414
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

456
456
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

597
597
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

240
240
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

588
588
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

402
402
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

62
62
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

133
133
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

233
233
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

143
143
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

219
219
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

236
236
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

199
199
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

104
104

Meer sportnieuws