Anderlecht of Club? Vanhaezebrouck doet straffe titeluitspraak

door
Anderlecht of Club? Vanhaezebrouck doet straffe titeluitspraak

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. Nu al is echter duidelijk dat titelverdediger Union SG met de eretitel van 'herfstkampioen' aan de haal zal gaan. De achtervolgers moeten dus een tandje bijsteken, zo ook Club Brugge.

Blauw-Zwart moest in de titelstrijd van vorig seizoen het hoofd buigen voor Union, dat de landstitel pakte na een historisch sterke reeks in de Play-Offs. In de huidige jaargang wil Club het laken echter weer naar zich toe trekken. Het bestuur maakte voor het seizoen duidelijk dat het behalen van de tweede ster op het logo, een beloning voor de 20ste landstitel in de clubgeschiedenis, dé prioriteit is.

Zelfs de Europese presaties zijn ondergeschikt aan de competitie in eigen land. Maar dat lijken de spelers niet erg goed te hebben begrepen. Club liet immers opnieuw knappe dingen zien in de Champions League, met de thuiswedstrijden tegen AS Monaco (4-1) en FC Barcelona (3-3) als blikvangers. In eigen land loopt het echter een pak minder.

LEES OOK: Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Zorgwekkend buitenshuis

Puur cijfermatig is er zeker nog geen man overboord voor de Bruggelingen. De achterstand op Union bedraagt nog altijd maar vier punten. Dat is een peulschil gezien de puntenhalvering die straks vooraf gaat aan de Play-Offs. Maar vooral het geleverde spel in de competitie, met name in de wedstrijden op verplaatsing, zijn toch behoorlijk zorgwekkend.

Analist Hein Vanhaezebrouck stelt dan ook dat Club zich dringend zal moeten herpakken indien het alsnog de titel wil pakken. "Ik vind het voorbarig om Anderlecht nu weer tot titelkandidaat te bombarderen. En dat geldt ook voor Club Brugge. De cijfers op verplaatsing zullen ook bij hen beter moeten, wil Club dit seizoen kampioen worden", stelt hij een duidelijke voorwaarde bij Het Nieuwsblad.

Europese dekmantel

Vanhaezebrouck stipt overigens aan dat de prestaties in de Champions League een soort van dekmantel zijn voor de mindere optredens in eigen land. "Gelukkig was er Barcelona en hun manier van verdedigen, want zonder de stunt in de Champions League zou de sfeer rond Club heel anders zijn nu. Sommigen waren al vergeten dat Club in de competitie niet overtuigend aan het voetballen was. Weliswaar won het vijf matchen op rij, maar met slechts een goaltje verschil, ook tegen kleinere ploegen."

Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

20
20
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

251
251
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

208
208
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

214
214
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

308
308
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

415
415
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

268
268
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

593
593
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

206
206
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

576
576
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

299
299
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1343
1343
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

447
447
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

424
424
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

408
408
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

297
297
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

529
529
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

210
210
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

371
371
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

409
409
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3122
3122
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

811
811
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

487
487

Meer sportnieuws