Heymans onthult waarom hij Genk boven buitenland verkoos

door
Heymans onthult waarom hij Genk boven buitenland verkoos

Door een vervelende blessure heeft het enkele maanden geduurd, maar de laatste weken drukt Daan Heymans alsmaar meer zijn stempel bij KRC Genk. De middenvelder groeit stilaan uit tot een belangrijke pion.

Meer dan twee maanden stond Heymans aan de kant nadat hij zich in de voorbereiding geblesseerd had, maar in de laatste matchen was hij eindelijk belangrijk. Tegen La Louvière opende hij zijn rekening en daarna scoorde hij ook nog twee keer in de beker tegen RWDM.

LEES OOK: 'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

Liever topclub dan middenmoter in topcompetitie

Daar zijn ze bij Genk uiteraard zeer tevreden mee. In de Cegeka Arena zien ze een belangrijke rol weggelegd voor Heymans. Head of Football Dimitri de Condé maakte zelfs al de vergelijking met Hans Vanaken.

In Het Laatste Nieuws vertelt Heymans nu waarom hij voor Genk koos en niet opnieuw naar het buitenland trok. "Ik wilde niet naar een topcompetitie om daar bij een middenmoter te tekenen. Daar had ik het wat mee gehad. Doe mij dan maar FC Kopenhagen of zo, dacht ik. Maar Genk meldde zich al in februari."

Op termijn terug naar buitenland

De 26-jarige wil op termijn wel nog terug naar het buitenland, zo geeft hij aan. In 2021 was hij al eens aan de slag in de Serie A bij Venezia. Dat avontuur bleef toen beperkt tot zes maanden, nadat Heymans snel uit beeld verdwenen was.

"Achteraf vind ik het best jammer dat het bij die paar maanden gebleven is. Ik zat daar graag", blikt Heymans terug. "Het leven, het eten … Zo’n uitdaging zou ik ooit opnieuw willen aangaan."

Zie je Heymans nog opnieuw in een topcompetitie belanden?

Meest recent

Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

3
3
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

44
44
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

42
42
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

73
73
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

136
136
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

95
95
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

55
55
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

84
84
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

244
244
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

795
795
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

81
81
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

72
72
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

84
84
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

328
328
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

429
429
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

387
387
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

661
661
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

205
205
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

259
259
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

517
517
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

371
371
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

280
280
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

254
254
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

274
274

Meer sportnieuws