STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

door
STVV blijft verbazen:

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het klassement enkele verrassingen meedraaien. Zo prijkt STVV nog steeds op een knappe vierde plaats nadat het zondag ook Antwerp wist te kloppen.

De Kanaries haalden het tegen de Great Old met 1-0 en blijven zo netjes in het spoor van nummer drie Anderlecht. Een knappe prestatie voor een team dat vorig seizoen nog moest knokken om het behoud. Wouter Vrancken heeft STVV sindsdien helemaal naar zijn hand gezet.

LEES OOK: Vrancken weet niet wat hij ziet: "Nog nooit meegemaakt"

STVV moest efficiënter zijn

De trainer zag slechts één minpuntje na de zege tegen Antwerp. "Ik ben heel tevreden over ons spel, maar je moet natuurlijk efficiënter omgaan met je kansen", oordeelde hij bij Sporza. "Anders kan je in zo'n wedstrijd wel eens tegen de lamp lopen. We hebben ook een paar keer pech gehad."

Daarvoor wees Vrancken onder meer naar de bal van Goto op de paal. Maar uiteindelijk liep het dus wel goed af voor STVV, dat mag blijven dromen van deelname aan de Champions' Play-Off.

Elke match vol vertrouwen

"We hebben de drie punten en dat is het belangrijkste. Het voelt goed om zo hoog in het klassement te staan, daar moeten we niet flauw over doen", is Vrancken eerlijk. "Je kan elke wedstrijd vol vertrouwen voor de drie punten gaan. Het is een mooi verhaal, we moeten dit proberen vast te houden."

Volgend weekend kan STVV proberen om in eigen stadion tegen Standard met een goed gevoel de interlandbreak in te gaan. Uitkijken of hen dat ook zal lukken.

Zal STVV tot het einde meedraaien in de top zes?

Meest recent

De Ketelaere velt oordeel over Club Brugge en Anderlecht

Charles De Ketelaere kent een matig seizoen bij Atalanta. Iedereen hoopte dat hij de ploeg bij de ...

11
11
CIES: "Dit zou de grootverdiener bij Duivels moeten zijn"

Het CIES Football Observatory pakt intussen al enkele jaren regelmatig uit met opmerkelijke ...

11
11
Vanderhaeghe verrast met nieuwe job bij Belgische profclub

Yves Vanderhaeghe solliciteerde de voorbije maanden druk naar een nieuwe job. De voormalige Rode ...

66
66
'Pro League neemt standpunt in over DAZN en format'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

153
153
Daags voor cruciale match: nieuwe storm rond Brys

Zowat anderhalf jaar is Marc Brys intussen aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar in die ...

33
33
Wilmots kent zijn straf na tirade tegen scheidsrechters

Op 17 oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp helemaal uit de hand. De partij moest ...

67
67
Kapiteinskwestie? Onana spreekt over aanvoerdersambities

De Rode Duivels moeten in de komende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK ...

33
33
Antwerp komt met groot nieuws over nieuwe Tribune 2

Antwerp beleeft een zeer moeilijk seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie staat het pas ...

88
88
De Ketelaere geeft voorkeur voor positie bij Duivels

Zaterdag kunnen de Rode Duivels hun ticket voor het WK definitief binnenhalen. Daarvoor is de ...

45
45
'Pro League duidt opmerkelijke vervanger Vandenhaute aan'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Woensdag staat er een belangrijke Algemene Vergadering op ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Duivel, Anderlecht moet stevig dokken'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

257
257
Albert stellig: "De Cat verlaat Anderlecht volgende zomer'

Dankzij de gewonnen topper tegen Club Brugge duikt RSC Anderlecht met een goed gevoel de ...

190
190
Frank Raes incasseert heel zware klap

Na meer dan veertig jaar bij de openbare omroep geniet Frank Raes (71) van een welverdiend pensioen. ...

107
107
Anderlecht-Club Brugge: DAZN deelt unieke inkijk bij VAR

Afgelopen zondag stond de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge (1-0) op het programma. Voor ...

139
139
'Transferalarm: stuntdeals voor Mancini en Lewandowski'

Fabrizio Romano en Sasha Tavolieri maken zich klaar voor de wintermercato. De geruchtenmolen komt ...

44
44
Messi doet boekje open over PSG: dit liep er mis

Lionel Messi speelde enkele jaren voor PSG, maar dat is een passage die snel vergeten zal worden. De ...

94
94
'Knaltransfer FC Barcelona: ex-Genkie topprioriteit'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

220
220
Thorgan Hazard geeft criticasters stevig lik op stuk

De waan van de dag regeert al te vaak in de media en zeker in het voetbal. Onder meer Thorgan Hazard ...

97
97
Hallo, Rudi Garcia? "Ik sprak niet met de bondscoach"

De Rode Duivels zullen wellicht dit weekend zekerheid verschaffen over hun WK-deelname. Bondscoach ...

106
106
Tom Waes zorgt voor grote shock: "Er zijn geen excuses"

Ongeveer één jaar geleden ging Tom Waes zowel fysiek als mentaal door een zware storm. ...

31
31
Weldra deal Bayern en RSCA? "Als Kompany kijkt..."

RSC Anderlecht kende een woelige zomermercato, die we niet meteen als een succes kunnen beschouwen. ...

390
390
Frank Raes breekt stilte: zo ziet zijn leven er nu uit

Frank Raes was als commentator en presentator jarenlang één van dé stemmen in ...

79
79
Belgisch voetbal terug op tv? Nieuwe onthulling in DAZN-hetze

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact ...

1171
1171
Frappante uitspraak Albert: Anderlecht naast Union en Club?

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

313
313
'Megatransfer Fofana: titanenstrijd met drie grootmachten'

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

128
128

Meer sportnieuws