Pittige confrontatie in beker: Cercle neemt geen risico

door
Pittige confrontatie in beker: Cercle neemt geen risico

Deze week staat in het teken van de zestiende finales van de Croky Cup, waarbij donderdag de laatste affiches nog afgewerkt worden. Cercle Brugge kreeg daarbij een pittige loting geserveerd, want zij spelen een West-Vlaamse derby tegen KV Kortrijk.

De Kerels zijn bezig aan een sterk seizoen in de Challenger Pro League. Ze lieten in tien wedstrijden amper vijf punten liggen, met enkel een nederlaag tegen de ongeslagen leider Beveren en een gelijkspel tegen Club NXT.

LEES OOK: Van der Bruggen baalt stevig: "Ronduit belachelijk"

Cinel neemt geen risico in beker

En dat terwijl Cercle het zelf lang niet makkelijk heeft dit seizoen. Na twaalf speeldagen staan ze pas op de dertiende plaats en dus wordt het opnieuw knokken om de Relegation Play-Off te ontlopen. Een zeperd tegen Kortrijk zou het vertrouwen verder schaden.

Onur Cinel neemt dan ook geen risico's. "Echt ingrijpend roteren ga ik niet doen. Dat je tegen een team van het vijfde niveau met beloften aantreedt is logisch, maar Kortrijk was zowat de zwaarst mogelijke loting voor ons", geeft de trainer aan in Het Laatste Nieuws.

Warleson krijgt kans

Cercle zal dus min of meer met zijn sterkste elftal aantreden, al zal Cinel misschien wel een paar jongens de kans geven. Zo kondigt hij alvast één wijziging aan. Warleson krijgt nog eens zijn kans onder de lat.

"Het staat wel vast dat Warleson in doel begint, dat was zo afgesproken toen ik de knoop doorhakte bij de seizoensstart in het voordeel van Delanghe", aldus Cinel. "Pai heeft zich trouwens onderscheiden toen Maxime op Antwerp niet kon spelen. Voorts overweeg ik enkele jongens te laten starten die op training toonden dat ze dat verdienen." 

Zal Cercle tegen Kortrijk vertrouwen tanken?

Meest recent

Hayen geeft verklaring voor opmerkelijke basiself Club

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn bekeravontuur met een op papier zeer haalbare affiche. Ze ...

3
3
'Over en out: Renard moet in januari weer transfermarkt op'

Het zijn niet bepaald vrolijke tijden bij Anderlecht. Het spel blijft dit seizoen pover en ook de ...

24
24
Debutanten bij Club, ook Union, Genk en Antwerp in actie

Er staat woensdagavond opnieuw heel wat bekervoetbal op het programma. Daarbij komen ook de nodige ...

37
37
Vannieuwkerke ontroert BV: "Zij was eerste slachtoffer"

Karl Vannieuwkerke kennen we uiteraard al jaren als één van de meest invloedrijke ...

12
12
Bijzondere clausule: jackpot op komst voor Kompany?

Er staat dit seizoen voorlopig geen maat op Bayern München. Het heeft nog altijd geen enkele ...

34
34
Mercato Anderlecht gefileerd: "Zullen al blij mogen zijn..."

Anderlecht staat komend weekend alweer voor een match van de waarheid. Tegen KV Mechelen zal het ...

86
86
Tom Waes betrokken in emotionele rollercoaster vol geheimen

Hij heeft het hart van een voetbalfan, het gezicht van een avonturier en de wilskracht van een ...

6
6
'Plotse interesse topclub: Hayen neemt standpunt in'

Bij Club Brugge hopen ze zich in alle rust voor te bereiden op de komende wedstrijden. Het speelt in ...

166
166
'Fofana helpt Lyon aan absolute knaltransfer'

Bij Olympique Lyon zullen ze het de komende maanden wellicht zonder Malick Fofana moeten stellen, ...

22
22
‘Duitsland kookt: Club Brugge kaapt ‘Der geilste Dribbler’’

Een 20-jarige linksbenige snelheidsduivel uit de 3. Liga steelt de show met een onstuitbare ...

379
379
'Meevaller voor Club: Barça zonder ster naar Jan Breydel'

Het belooft nog een helse klus te worden voor Club Brugge om zijn prestaties van vorig seizoen in de ...

88
88
Pittige confrontatie in beker: Cercle neemt geen risico

Deze week staat in het teken van de zestiende finales van de Croky Cup, waarbij donderdag de laatste ...

35
35
'Inter zet zinnen op nieuw goudhaantje uit JPL'

Vorig seizoen bleef Inter uiteindelijk met lege handen achter, nadat het in de Serie A de titel aan ...

65
65
Vini Jr bijt ferm door het stof bij Real Madrid

Real Madrid won afgelopen speeldag de Clasico in Spanje, maar toch zat het er even tegen bij De ...

58
58
“Het is moeilijk”: Metejoor en Celine verrassen iedereen

In de liefde valt soms alles op z’n plaats — ook buiten het veld. Terwijl Antwerp dit ...

28
28
Jackpot weg: Saibari maakt Anderlecht met de grond gelijk

Ismael Saibari is nog maar 24 jaar, maar de middenvelder heeft al heel wat watertjes doorzwommen. De ...

235
235
Club Brugge-pion verbaast iedereen: “Plots de beste”

Club Brugge neemt het in de beker op tegen Eendracht Aalst Lede. De Belgische vicekampioen is ...

225
225
Napoli komt met officieel statement over De Bruyne

Kevin De Bruyne blesseerde zich afgelopen speeldag bij Napoli en de middenvelder is inmiddels al ...

48
48
Eden Hazard krijgt grootste eer in Engeland: “Dit is té zot”

Eden Hazard speelde jarenlang bij Chelsea en jarenlang terroriseerde de voormalige Rode Duivel de ...

79
79
‘Bliksemvertrek Hayen: Club Brugge houdt hart vast’

Nicky Hayen maakte de afgelopen seizoenen veel indruk als hoofdtrainer van Club Brugge. Vooral in ...

380
380
Genk liep topper mis: "Als Jong Genk toen bestaan had..."

KRC Genk heeft de voorbije jaren heel wat toppers voortgebracht. Met Kos Karetsas loopt er nu ...

145
145
Pijnlijke conclusie: "Van de top 6 zijn enkel zij beter"

We zijn intussen al bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Eén van ...

140
140
'Napoli grijpt in na uitvallen KDB: deal met Real Madrid'

Het is niet het seizoen van de Rode Duivels bij Napoli. In augustus raakte Romelu Lukaku al zwaar ...

117
117
Extra troef voor Genk? "Het kan snel gaan in voetbal"

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen. Heel veel is er nochtans niet veranderd ten opzichte van een ...

151
151
“Vijftig tinten grauw”: Coucke zet vlammend statement neer

Hij is tegelijk één van de meest succesvolle én meest besproken ondernemers van ...

123
123

Meer sportnieuws