Pijnlijke conclusie: "Van de top 6 zijn enkel zij beter"

door
Pijnlijke conclusie:

We zijn intussen al bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Eén van de vaststellingen die we voorlopig kunnen maken, is dat alles nog zeer dicht op elkaar staat. We zouden weleens verrassingen kunnen krijgen in de Champions' Play-Off.

Enkel Union en Club Brugge hebben al een kloofje met de rest kunnen slaan, verder zijn de verschillen voorlopig miniem. Met KV Mechelen en Zulte Waregem staan er ook enkele verrassingen in de top zes, terwijl Genk en Antwerp voorlopig uit de boot vallen.

LEES OOK: Joos verrast met gewaagde voorspelling over titelkandidaat

Top zes gaat erop achteruit

Het noopt Filip Joos tot een pijnlijke vaststelling in 90 Minutes. "Wie van de top zes is er in België beter dan vorig jaar?", vraagt de commentator zich af. "Enkel AA Gent. Genk is omlaag, Anderlecht is volgens mij hetzelfde op dit moment. Club en Union zijn minder qua spel en qua kern."

Over Antwerp zwijgt Joos al helemaal, want de Great Old staat momenteel zelfs in de kelder van het klassement. Met een schamele 11 op 36 staan ze pas veertiende en het wordt mogelijk nog knokken om de Relegation Play-Off te ontlopen.

Anderlecht had beter moeten zijn

De anderen staan wel nog in de buurt van de top zes. Gent is momenteel derde en doet dus een pak beter dan vorig seizoen. Anderlecht is vijfde en moet opletten dat het niet wegzakt als het wisselvallig blijft presteren.

"Anderlecht zou iets beter moeten zijn dan vorig seizoen", is Joos streng. "Met alle aankopen die ze gedaan hebben. Maar het spel is niet beter. Ploegen als Zulte Waregem en STVV doen het wel goed. Misschien ligt dat ook in elkaars verlengde."

Het niveau van de Belgische top zes is in vergelijking met vorig jaar...

Meest recent

'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

44
44
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

36
36
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

78
78
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

133
133
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

226
226
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

149
149
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

104
104
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

164
164
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

67
67
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

1427
1427
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

49
49
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

99
99
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

192
192
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

43
43
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

598
598
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

91
91
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

312
312
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

115
115
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

111
111
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

62
62
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

681
681
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

314
314
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

250
250
Anderlecht helemaal terug? Boskamp trekt conclusie

Bij RSC Anderlecht kijkt men met de nodige verwachtingen naar de hervatting van het seizoen. Voor de ...

374
374
Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Ook het Portugal van bondscoach Roberto Martinez zal komende zomer te bewonderen zijn op het WK. In ...

217
217

Meer sportnieuws