Onder druk: Stef Wils roept straffe taal bij Antwerp

door
Onder druk: Stef Wils roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat in de Jupiler Pro League in de gevarenzone en coach Stef Wils staat zwaar onder druk. Antwerp neemt het in de Croky Cup op tegen KAS Eupen.

Antwerp was de afgelopen jaren telkens een echte bekerclub en dit seizoen lijkt dat ook de enige weg naar Europa. Wils riep voor de bekerclash tegen Eupen straffe taal. De oefenmeester sprak met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Gheysens op puntje van zijn stoel: hoeveel krediet nog?

Veel successen

Wils zelf is ook een echt bekerbeest. Als speler won hij de beker in 2010 bij KAA Gent, verloor hij de finale met Cercle in 2013 en haalde hij de halve finale met Lierse in 2005 en KAA Gent in 2011. “Maar dat is natuurlijk geen garantie op succes. Ik heb inderdaad iets met de beker ja, maar het gaat niet over mij. De beker is een aparte en uitdagende competitie. Het kan soms raar uitdraaien.”

Wils beseft wel dat het dé manier voor Antwerp is om Europees voetbal te verzekeren. “Maar het is wel de kortste weg naar Europa. In zes wedstrijden – 1/16de, 1/8ste en kwartfinale, twee halve finales en een finale – kan je een Europees ticket bemachtigen. We willen de Antwerpse bekertraditie voortzetten.”

Vol voor de beker

Antwerp lijkt aldus weer vol voor de beker te gaan. En dit jaar lijkt de Croky Cup belangijker dan ooit na een desastreuze reeks in de Jupiler Pro League. Na twaalf speeldagen staat The Great Old al op zeven punten van de zesde plaats. Antwerp won vier keer de beker, als laatste in 2023. In 2024 verloor het de bekerfinale en vorig jaar werd stamnummer 1 uitgeschakeld in de halve finale.

Moet Antwerp alles op de beker zetten?

Meest recent

Dankzij Hayen: Vermant onthult keerpunt bij Club Brugge

Het is de voorbije maanden snel gegaan voor Romeo Vermant. De 21-jarige is tegenwoordig indien ...

11
11
STVV pakt uit met opmerkelijke Belgische primeur

Het gaat STVV voor de wind dit seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie lijkt het volop ...

10
10
Odjidja onthult naast welke 2 Belgische clubs hij nog greep

Er staan woensdagavond nog enkele interessante affiches op het programma in de Croky Cup. ...

30
30
'Pikante transfer: Club draait mes in Anderlecht-wonde'

De voorbije maanden kwamen er bij Anderlecht weer de nodige pijnpunten bloot te liggen. Eén ...

117
117
Conte haalt snoeihard uit na uitvallen De Bruyne

Kevin De Bruyne is deze week in Antwerpen geopereerd aan de hamstring, nadat hij vorig weekend een ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt flop, straffe transfer Vermant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

274
274
Ninove maakt Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht won de bekermatch tegen Ninove met 2-0, maar toch waren de supporters niet tevreden. ...

334
334
Topkine Maesschalck duidelijk na operatie De Bruyne

De blessure van Kevin De Bruyne blijft de gemoederen bezighouden. De middenvelder liep bij Napoli ...

88
88
Onder druk: Stef Wils roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat in de ...

119
119
Stroeykens reageert na spreekkoren richting Hasi

Bij RSC Anderlecht mochten ze zeker niet tevreden zijn na de zwakke prestatie tegen Ninove. De ...

266
266
Vader Thorgan Hazard 'verklapt' volgende uitdaging van zoonlief

Eden Hazard stopte met voetballen en dat op veel te jonge leeftijd. Thorgan Hazard is wel nog actief ...

105
105
Pittige KV Mechelen - Lierse: "Ik ben wat boos"

KV Mechelen had het zeker niet onder de markt tegen Lierse SK. Ze wonnen met 2-1 en wisten wel door ...

120
120
Standard vermijdt maar net blamage: "Niet evident"

Standard kende een moeilijke avond op het veld van SK Beveren. Ze kwamen al snel 1-0 achter, maar ...

101
101
Fink geeft succesrecept: "Dan wordt het makkelijker"

KRC Genk leek op de goede weg, maar tegen La Louvière werd het weer een minder duel. Ze ...

136
136
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo vindt de weg naar de netten

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

88
88
Blessure De Bruyne: grijpt fenomeen kans bij Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia zag de afgelopen week drie Rode Duivels uitvallen. Zij zullen niet van de ...

234
234
Grote verandering op komst bij de Red Flames?

De Red Flames wonnen met 2-1 van Ierland na twee goals van wie anders dan Tessa Wullaert. Maar zij ...

210
210
Kompany kan Maldini & co van de troon stoten

Vincent Kompany speelt vanavond met Bayern München in de DFB Pokal op het veld van FC ...

114
114
"Hasi buiten": coach reageert op spreekkoren

RSC Anderlecht won met 2-0 van Ninove, maar het is duidelijk dat deze match de crisis nog groter ...

392
392
Engeland gonst: De Cuyper belandt in z’n ergste nachtmerrie

Engeland gonst, want Maxim De Cuyper beleefde op Old Trafford een nachtmerrie-avond: basisplek op ...

177
177
'Straf transfergerucht bij Club: Vermant plots genoemd'

Bij Club Brugge lopen heel wat spelers in de kijker. Vooral in de Champions League bekijken de ...

238
238
Club Brugge reageert: verdict rond zorgwekkende Meijer valt

Bjorn Meijer is vorig weekend opnieuw geblesseerd uitgevallen. De Nederlandse linksback, die in het ...

184
184
Club Brugge verrast: outcast duikt plots op in basis

Club Brugge roteert fors tegen Eendracht Aalst Lede en dat opent de deur voor een vergeten speler om ...

816
816
Lotto Park ontploft: Anderlecht-fans pakken Hasi aan

Het Lotto Park zat dinsdag tot de nok vol voor Anderlecht–Ninove: ongezien voor een bekerduel ...

584
584
Hasi hard: "Zij hebben hun kans niet gegrepen"

Anderlecht heeft zich bij de laatste zestien geschaard in de Croky Cup, maar daarmee is meteen ook ...

517
517

Meer sportnieuws