Rits duikt op bij derdeprovincialer: “Klein van Anderlecht”

door
Rits duikt op bij derdeprovincialer: “Klein van Anderlecht”

Mats Rits komt niet meer aan de bak bij RSC Anderlecht. De middenvelder werd naar de B-kern verwezen en onder Besnik Hasi lijkt hij niet meer aan spelen toe te komen in het Lotto Park. Plots dook de voormalige middenvelder van Club Brugge op bij derdeprovincialer KSK Erembodegem.

Daar vond de derby tussen KSK Erembodegem en FC Doggen Erembodegem. Projectontwikkelaar Peter Temmerman is bij eerstgenoemde de nieuwe eigenaar en kon Nathan De Cat en Rits naar de club lokken om de aftrap te geven. Nadien volgde ook een signeersessie.

LEES OOK: Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Njet van Lukaku

Eerst werd Romelu Lukaku gepolst, maar uiteindelijk ging dat niet door. “Wij hebben vooraf nooit de naam bekendgemaakt van de voetballer die zou langskomen. Ik heb wel goeie banden in de voetbalwereld en Lukaku was onze eerste optie, ja. Het is hier in Erembodegem talk of the town geweest”, aldus Timmerman.

Uiteindelijk kwamen De Cat en Rits opdagen. “Een hype: komt hij of komt hij niet? De mensen dachten dat het zijn broer Jordan ging zijn of dat iemand zich zou verkleden als Romelu. Het was mooi als ons plan geslaagd was, maar uiteindelijk moest Romelu annuleren”, citeerde Het Nieuwsblad eigenaar Timmerman.

Klein van RSCA

Rits en De Cat waren een schot in de roos, ook al speelt eerstgenoemde niets meer bij Anderlecht. Er waren verschillende supporters die hem een hart onder de riem staken: “Het is klein wat Anderlecht met Mats doet door hem na zo’n carrière in de B-kern te steken”, klonk het onder meer.

De verguisde middenvelder gaf een signeersessie met een lach en liet zich kort uit over zijn situatie in het Lotto Park. “Ik geef geen interviews over mijn situatie op Anderlecht. Maar ik vind het niet erg om dit te doen. Deze mensen hebben daar niks mee te maken. Ik ben niet rancuneus.”

Vind jij dat Rits onheus wordt behandeld door Anderlecht?

Meest recent

'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

37
37
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

10
10
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

78
78
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

142
142
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

137
137
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

94
94
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

60
60
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

114
114
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

91
91
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

132
132
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

268
268
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

72
72
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

40
40
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

160
160
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

328
328
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

198
198
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

279
279
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

81
81
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

120
120
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

51
51
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

108
108
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

52
52
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

443
443
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

239
239
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

129
129

Meer sportnieuws