Vidarsson breekt stilte na Gent-ontslag: "Als ik dat moet vertellen ..."

door
Vidarsson breekt stilte na Gent-ontslag:

Nadat afgelopen zomer al serieus gesleuteld werd aan de sportieve structuur, voerde KAA Gent onlangs nog een opvallende wijziging door binnen het organigram. Zo werd Arnar Vidarsson bedankt als 'Manager Sports'. De IJslander heeft nu ook gereageerd op dat opmerkelijke vertrek.

Vidarsson verdiende destijds als speler zijn strepen bij onder meer KSC Lokeren en Cerce Brugge. Bij die laatste ploeg begon hij ook aan zijn tweede carrière. Eerst als assistent-coach, vervolgens ook als hoofdtrainer. Na enkele maanden werd hij evenwel ontslagen. Vervolgens ging hij in Lokeren aan de slag als onder meer assistent-trainer.

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

Straffe promotie eindigt in ontslag

In 2019 keerde Vidarsson terug naar zijn vaderland. Aanvankelijk als bondscoach van de beloften, na een hoop interne schandalen promoveerde hij zelfs tot bondscoach van de eerste ploeg. Ondertussen maakte hij regelmatig ook zijn optreden als televisie-analist. Enkele maanden na zijn ontslag als bondscoach tekende de oud-middenvelder dan weer bij AA Gent als beloften-trainer.

Na één seizoen volgde echter een onverwachte promotie. Zo werd Vidarsson plots aangesteld als Sports Manager bij de Buffalo's. Dat werd evenwel geen succes. Onder meer op de transfermarkt liet de IJslander steken vallen en naarmate de tijd vorderde, nam zijn takenpakket steeds verder af. Uiteindelijk werd hij eind oktober op straat gezet na een zoveelste herstructurering.

Typisch verhaal uit het voetbal

Donderdagavond maakte Vidarsson zijn rentree als analist bij Sporza. In die hoedanigheid liet hij zich ook uit over zijn ontslag bij Gent. "Wat er gebeurd is? Als ik dat allemaal moet vertellen ...", klonk het met een kwinkslag. "De samenwerking is inderdaad gestopt en het is een typisch verhaal uit het voetbal. Het ene moment ben je nodig, het volgende moment hebben ze je niet meer nodig. Er was een beetje een verschil in visie. Mijn filosofie paste niet meer in die van de club."

Voor Vidarsson eindigde zijn Gentse avontuur dus in mineur. Anderzijds vond hij het op zich niet zo'n slechte zaak, ook voor zichzelf was een breuk misschien wel het beste gezien de situatie. "Dan is het soms beter voor iedereen dat je vertrekt. Ook voor mijn eigen gemoedstoestand. Als je geen impact meer hebt op je werk of je krijgt er geen energie meer van en wordt er zelfs moe van, dan is het beter om iets anders te doen."

Gent heeft Vidarsson te snel afgeschreven ...

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

61
61
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

26
26
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

56
56
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

28
28
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

151
151
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

20
20
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

120
120
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

188
188
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

107
107
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

208
208
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

89
89
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

58
58
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

299
299
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

294
294
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

192
192
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

517
517
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

238
238
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

256
256
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

368
368
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

342
342

Meer sportnieuws