Club Brugge KV heeft woensdagavond de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Champions League. Op het veld van het ongenaakbare Bayern München stond Blauw-Zwart na één helft al drie goals in het krijt. Na de pauze werd de schade ietwat beperkt, maar de 5-0-eindstand was niet overdreven.
Op voorhand leek Club al voor een kansloze missie te staan. De ploeg van coach Kompany valt dit seizoen immers niet af te stoppen. De elf officiële matchen die Bayern dit seizoen al betwistte, werden telkens winnend afgesloten. Enkel Chelsea en Borussia Dortmund slikten voorlopig minder dan vier goals in de Allianz Arena.
LEES OOK: Rampstart Club Brugge: Beierse pletwals slaat genadeloos toe
Flitsende start BayernEen punt behalen zou dan ook alle een megastunt zijn voor de Belgische vicekampioen. Maar als die hoop al ergens leefde, werd die na enkele minuten de kop ingedrukt. Kompany had als verrassing de 17-jarige Karl in de basis gedropt. Na een knappe individuele actie legde het goudhaantje de 1-0 netjes tegen de touwen.
🇩🇪 Lennart Karl, de nieuwe tovenaar van de Allianz Arena 🎩✨#UCL #ChampionsLeague #UEFAChampionsLeague #Karl #LennartKarl #Bayern #BAYBRU #ClubBrugge pic.twitter.com/70GKJw34uj
— Pickx Sports (@PickxSports) October 22, 2025
Jackers wist vervolgens te voorkomen dat Pavlovic er meteen 2-0 van maakte. Na nog geen kwartier spelen was het echter toch zover. Als er één man was die de Club-verdedigers niet uit het oog mochten verliezen was het Kane wel. Toch kreeg de topspits aan de tweede paal alle ruimte om zijn 20ste van het seizoen te maken.
Hayen grijpt in aan rust
Vervolgens nam de thuisploeg wat gas terug en Blauw-Zwart kon enkele tegenaanvallen opzetten, Neuer werd evenwel nooit echt getest. Aan de overzijde liet Forbs het dan weer na om Diaz voldoende te dekken. Met een hard, maar centraal schot zette de Colombiaanse zomeraanwinst de 3-0-ruststand op de bordjes.
💥 Ce Bayern Munich-là est 𝐈𝐍𝐉𝐎𝐔𝐀𝐁𝐋𝐄❗
— Pickx Sports (@PickxSports) October 22, 2025
Le troisième but bavarois est signé Luis Díaz 🥰#UCL #ChampionsLeague #UEFAChampionsLeague #Diaz #LuisDiaz #Bayern #BAYBRU #ClubBrugge pic.twitter.com/mQzSACgmAO
De match was toen al lang verloren en dus besloot Hayen om tijdens de rust in te grijpen zodat het geen historische pandoering werd. Zo haalde hij Forbs en Sabbe naar de kant voor Siquet en Spileers. Een extra centrale verdediger dus ten koste van een flankaanvaller en Spileers zou nog een opvallend rol spelen.
Thuisploeg laat kansen liggen
Bayern begon vrij afwachtend aan de tweede helft, maar besloot vervolgens toch weer door te drukken. Dat leidde ook tot enkele goede kansen. Jackers moest knap redden nadat Spileers zich liet aftroeven door Kane. De Brugse invaller herpakte zich echter en wist tot twee keer toe een bal van de lijn te halen.
Na een corner deed Olise het doelhout nog eens trillen, maar uiteindelijk viel het vierde doelpunt dan toch. Opnieuw Spileers wist Laimer eerst nog af te blokken, in de herneming maakte Jackson er alsnog 4-0 van. Bayern kreeg vervolgens nog wel enkele kansen, maar nam uiteindelijk toch vrede met de 4-0-eindstand.