Fink scherp voor spelersgroep: "Dat kan niet!"

door
Fink scherp voor spelersgroep:

Met twee opeenvolgende competitiezeges op zak, ging KRC Genk zondagmiddag op bezoek bij Cercle Brugge. Maar daar kwam de zegereeks alweer tot een einde. Na een wederom wisselvallige wedstrijd van Racing werd het uiteindelijk 2-2

Allereerst het positieve aan Genkse zijde. Zo mocht de start van de partij gezien worden. De bezoekers begonnen veruit het beste aan wedstrijd en kwamen ook verdiend op voorsprong na een knappe aanval die werd afgerond door Patrik Hrosovsky. Ook daarna legde Genk enkele goede combinaties op de mat.

LEES OOK: 'Exit in januari: Genk neemt afscheid van steunpilaar'

Fink niet tevreden

Maar andermaal werden die goede periodes te vaak afgewisseld door mindere momenten. Racing mocht zelfs van geluk spreken dat de thuisploeg in de tweede helft enkele goede kansen liet liggen. Bovendien gaven de Limburgers tot twee keer toe een voorsprong veel te makkelijk uit handen.

Dat laatste lag coach Thorsten Fink duidelijk zwaar op de maag. "We slikten de gelijkmaker na een counter. Dat kan niet, als je op voorsprong staat", was hij scherp voor zijn ploeg bij Het Belang van Limburg. "Spelers moeten een match beter leren lezen, aanvoelen wanneer ze moeten inschuiven en wanneer ze in positie moeten blijven. Daar steken we nochtans veel tijd in, met collectieve en individuele analyses."

Ook positieve punten

Veel tijd voor die analyses is er deze week echter niet. Aanstaande donderdag wacht een lastig Europees duel tegen Real Betis. Fink probeerde dan ook enkele positieve elementen te benadrukken waar Genk vertrouwen zou uit moeten putten.

Zo was de Duitser over het algemeen wel tevreden over het geleverde spel. "We moeten ook het goeie meenemen uit de match. De manier waarop wij met snelle balwisselingen veel kansen bij elkaar voetbalden, mag gezien worden. Dat moet vertrouwen geven. Ook naar donderdag toe."

Genk is nu al uitgeteld voor de titel ...

Meest recent

'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

32
32
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

81
81
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

79
79
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

109
109
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

169
169
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

256
256
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

170
170
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

109
109
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

172
172
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

76
76
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

1538
1538
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

56
56
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

100
100
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

196
196
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

43
43
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

613
613
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

92
92
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

313
313
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

118
118
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

116
116
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

63
63
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

692
692
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

315
315
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

252
252
Anderlecht helemaal terug? Boskamp trekt conclusie

Bij RSC Anderlecht kijkt men met de nodige verwachtingen naar de hervatting van het seizoen. Voor de ...

378
378

Meer sportnieuws