Twijfels bij vernieuwd Anderlecht: "Vooral window dressing"

294
Twijfels bij vernieuwd Anderlecht:

De nieuwe bestuursstructuur van RSC Anderlecht is een feit. De recordkampioen kondigde donderdag aan dat Kenneth Bornauw de dagelijkse leiding in handen krijgt als CEO. Michael Verschueren is dan weer de nieuwe voorzitter, weliswaar binnen een 'prottocolair' kader.

De hervormingen aan de paars-witte top komen uit de koker van Marc Coucke. Na het vertrek van Wouter Vandenhaute was de bal in zijn kamp komen te liggen. De hoofdaandeelhouder namen enkele weken tijd om een nieuwe structuur uit te tekenen. Woensdag werd zijn plan officieel gepresenteerd op de Raad van Bestuur en werd het licht op groen gezet.

Met Bornauw haalt Coucke een oude bekende terug. De vader van Leeds United-verdediger Sebastiaan Bornauw was tot voor kort al aan de slag als CEO Non-Sports en leverde in die hoedanigheid goed werk. Uit onvrede met het beleid van Vandenhaute besloot hij echter te vertrekken. Maar nu wordt hij door Coucke dus opnieuw in huis gehaald als CEO.

LEES OOK: 'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Niet plots kampioen

Verschueren is op zijn beurt een waar Anderlecht-gezicht. Zijn vader Michel Verschueren staat te boek als veruit de beste manager uit de geschiedenis van Paars-Wit. Verschueren junior was op zijn beurt al actief bij Paars-Wit als sportief manager. Dat werd toen geen succes. Door zijn uitstraling, populariteit bij de achterban en uitgebreid contactenboekje, lijkt deze nieuwe rol hem veel beter te passen.

Zo wordt Verschueren voorzitter binnen een 'protocollaire rol'. In principe zal hij dus weinig beslissingsmacht hebben. "Het is natuurlijk vooral op papier ‘het ideale profiel’, want een voorzitter heeft niets te zeggen over het spel. Het is niet omdat er een nieuwe voorzitter is dat Anderlecht plots kampioen zal spelen", tempert columnist Hans Vandeweghe het enthousiasme bij De Morgen.

Nieuwe gordijntjes

Met zijn masterplan wist Coucke alvast te scoren bij de achterban, de eerste reacties zijn overwegend positief. Maar of dat Anderlecht ook effectief weer naar succes zal leiden, blijft voorlopig koffiedik kijken. "Het plan van Marc Coucke is vooral een window dressing-operatie. Waarmee ik wil zeggen dat de club nieuwe gordijntjes heeft opgehangen. Maar dat wil niet zeggen dat het spektakel achter die gordijnen nu beter zal zijn. De nieuwe aanwinsten zijn goed nieuws voor Coucke en vooral voor de fans, maar de gevolgen op sportief vlak moeten we afwachten", besluit Vandeweghe.

Het nieuwe bestuur wordt een succes bij Anderlecht ...

Meest recent

Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

3
3
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

7
7
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

47
47
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

51
51
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

20
20
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

115
115
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

26
26
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

82
82
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

550
550
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

374
374
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

101
101
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

78
78
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

217
217
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

505
505
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

197
197
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

61
61
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

210
210
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

100
100
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

225
225
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

79
79
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

232
232
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

413
413
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38

Meer sportnieuws