Garcia heeft plots uniek wapen: “Zijn beste match”

219 stemmen
Garcia heeft plots uniek wapen: “Zijn beste match”

Er is veel concurrentie bij de Rode Duivels en bondscoach Rudi Garcia moet elke wedstrijd knopen doorhakken. Tegen Wales koos de Fransman onder meer voor Amadou Onana in plaats van Hans Vanaken en vormden Charles De Ketelaere, Jérémy Doku en Leandro Trossard de voorhoede.

Die laatstgenoemde lag de afgelopen interlandperiode(s) zwaar onder vuur bij de Belgische nationale ploeg. De aanvaller kan zijn draai maar niet vinden bij de Rode Duivels, maar Felice Mazzu zag nu een nieuw wapen opstaan voor Garcia.

LEES OOK: Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

Unieke kwaliteiten

Volgens Mazzu is het niet meer dan terecht dat Trossard in de selectie werd opgenomen. “Als je kijkt naar het profiel van de vleugelspelers, afgezien van de geblesseerde Saelemaekers, is zijn selectie volkomen legitiem, alleen al op basis van zijn verdedigende werk.”

Trossard heeft ook een uniek profiel omdat hij als aanvaller mee verdedigend werk doet. “Hij is gewend om het te doen, hij weet hoe hij moet verdedigen, want bij Arsenal geldt dat als je niet verdedigt, je niet speelt”, klonk het tegenover RTBF.

Belangrijk voor team

Het werk dat Trossard opknapte is volgens Mazzu zéér belangrijk. “Tijdens de aanval van de tegenstander, positioneerde hij zich in het hart van het Belgische verdedigingsblok. Het stelde hem in staat om schoten te blokkeren en vooral om ballen terug te winnen en dat is erg belangrijk voor het team."

Trossard maakte een foutje dat de 2-3 van Wales in gang zette, maar hij zette dat zelf recht door vlak erna de wedstrijd dood te maken. “Een speler die goed presteert, is een speler die op zijn beste positie speelt. Hij speelt in een van de beste competities ter wereld, dat mogen we niet vergeten en hij zit momenteel in een reeks basisplaatsen, dus hij is een zeer goede speler. Het belangrijkste is om hem op zijn beste positie te laten spelen.”

Trossard moet altijd in de selectie van de Rode Duivels zitten...

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

0
0
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

13
13
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

10
10
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

84
84
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

49
49
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

111
111
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

18
18
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

184
184
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

139
139
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

707
707
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

914
914
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

323
323
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

176
176
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

251
251
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

188
188
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

150
150
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

172
172
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

73
73
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

84
84
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168

Meer sportnieuws