Europese pers zet één Duivel centraal na zege in Cardiff

door
Europese pers zet één Duivel centraal na zege in Cardiff

De Rode Duivels hebben maandagavond een enorme stap richting hun ticket voor het WK 2026 gezet. Na een bewogen avond werd met 2-4 gewonnen op het veld van directe concurrent Wales. In de Europese pers wordt dan ook lovend gereageerd.

Na het puntenverlies tegen Noord-Macedonië stond er toch behoorlijk wat druk op de Belgische ketel. Een nederlaag in Cardiff zou dan ook dramatische gevolgen hebben voor de kwalificatie-kansen. Desondanks ging de wedstrijd toch behoorlijk rampzalig van start. Wales zag zijn goede start beloond met een snelle openingsgoal van Joe Rodon.

De Duivels toonden echter veerkracht en bogen de situatie helemaal om. Via twee penalty's van Kevin De Bruyne en een knappe goal van Thomas Meunier liepen ze uit tot 1-3. Door een foutje van Leandro Trossard dreigde het in de slotfase nog even spannend te worden, maar de aanvaller van Arsenal zette het zelf recht door de 2-4-eindstand op het bord te zetten.

LEES OOK: ‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

WK binnen handbereik

Een knappe zege dus, waardoor het WK-ticket binnen handbereik ligt. "België beleeft een geweldige avond en is héél dicht bij het WK"; kopt het Nederlandse Voetbal International. "Het moet nu raar lopen wil de ploeg het WK niet gaan bereiken." Ook de Britse BBC ziet dat de Belgen hun koffers mogen klaar zetten. "Het is ondenkbaar dat België de leidersplaats nog uit handen zal geven gezien hun sterkte", concludeert men.

Het Franse L'Equipe zag dan weer een reactie van bondscoach Rudi Garcia na de kritiek van de voorbije dagen. "België overleefde een apocalyptisch eerste kwartier. Maar het sloot de rangen en kon, eindelijk, de counters benutten. Garcia, bekritiseerd na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië, voldeed nu aan de verwachtingen. Zijn ploeg staat aan de leiding voor de matchen tegen Kazachstan en Liechtenstein."

Lofzang voor De Bruyne

Over wie de uitblinker van de avond was, heerste unanimiteit: Kevin De Bruyne. Het Duitse Kicker maakte zelfs een uitgebreide analyse over de draaischijf van de Duivels. "Lang leve de koning! België huldigt 'King Kev' meer dan ooit", kopt men. "De Bruyne leidt België", stelt het Italiaanse Gazzetta dello Sport. "Sommige spelers hebben altijd vertrouwen. Zoals bij België, dat de drie punten pakte tegen Wales dankzij twee penalty's van Kevin De Bruyne." En ook het Spaanse AS duidt de spelmaker aan als grote uitblinker, weliswaar samen met Jérémy Doku. "De Bruyne is voor eeuwig", klinkt het. "De Bruyne, die twee strafschoppen scoorde, en Doku schitterden."

De Bruyne blijft de belangrijkste veldspeler bij de Duivels ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

37
37
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

45
45
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

171
171
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

324
324
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

172
172
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

123
123
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

567
567
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

837
837
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

67
67
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

300
300
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

562
562
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

562
562
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

665
665
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

366
366
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

614
614
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

468
468
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

562
562
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

655
655

Meer sportnieuws