'Club doet het wéér: nationaal transferrecord aan diggelen'

405 stemmen
'Club doet het wéér: nationaal transferrecord aan diggelen'

Club Brugge wist het nationale transferrecord de voorbije seizoenen meermaals op scherp te zetten. En de kans is reëel dat Blauw-Zwart de grens in de komende mercato's opnieuw zal verleggen. Zo zou Christos Tzolis wel eens een gigantisch bedrag kunnen opleveren.

In 2019 kon Club het nationale transferrecord een eerste keer achter zijn naam zetten toen het Wesley Moraes voor een slordige 25 miljoen euro aan Aston Villa verpatste. Lang zou dat record echter niet blijven staan. Een jaar later wist AA Gent zijn goudhaantje Jonathan David voor nog enkele miljoenen meer te verpatsen.

LEES OOK: Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Volledige top drie van Club

Maar inmiddels heeft Blauw-Zwart de orde op indrukwekkende wijze hersteld. Club is voorlopig de enige Belgische ploeg die, clausules en doorverkopsommen buiten beschouwing gelaten, die een speler voor meer dan 30 miljoen euro kon verlopen. Dat deed het al drie keer: met Charles De Ketelaere (AC Milan), Igor Thiago (Brenford FC) en Ardon Jashari (AC Milan).

En ook de grens van de 40 miljoen euro komt steeds nadrukkelijker in zicht. Afgelopen zomer was er al sprake van zo'n bedrag in het dossier van Jashari. Uiteindelijk tikten Club en Milan af op enkele miljoenen minder. Toch mag Blauw-Zwart blijven dromen van zo'n onwaarschijnlijke jackpot. Meer bepaald voor grote smaakmaker Christos Tzolis.

Enorme transfersom op komst

De Griek kon afgelopen zomer al rekenen op de nodige interesse. Toen weigerde Club Brugge naar verluidt een bod van een slordige 30 miljoen euro van Crystal Palace. De 23-jarige verlengde zelfs zijn contract tot medio 2029. Toch lijkt een mooie transfer onvermijdelijk op termijn. En in dat geval mag Club zich opmaken voor een gigantische winst. Tenminste toch volgens het CIES.

Het bekende sportstatistiekenbureau berekent onder meer de geschatte transfersom aan de hand van heel wat cijfers en algoritmes. In het geval van Tzolis wordt het mogelijke transferbedrag geschat op liefst 44 tot 51 miljoen euro (!). Of Club effectief zo'n jackpot zal krijgen, blijft uiteraard koffiedik kijken. Maar het is dus wel een belangrijke indicator dat de Griek straks een pak geld zal opbrengen.

Drama voor Griekenland

De kansen op zo'n riant bedrag hadden zelfs nog een aanzienlijke boost krijgen als Tzolis zich komende zomer ook op het WK had kunnen tonen. Maar de Grieken hebben ondanks het veelbelovende selectie een dramatische interland-periode achter de rug. Na de nederlaag tegen Schotland, verloor Griekenland ook het sleutelduel tegen Denemarken. Ondanks een treffer van Tzolis. Hierdoor kan het niet langer eerste of twee eindigen in zijn poule.

Tzolis is momenteel de meest waardevolle speler in de JPL ...

Meest recent

Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

4
4
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

19
19
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

70
70
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

129
129
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

178
178
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

163
163
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

79
79
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

199
199
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

35
35
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

182
182
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

622
622
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

587
587
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

101
101
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

187
187
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

268
268
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

382
382
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

212
212
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

89
89
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

83
83
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

739
739
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

153
153
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1389
1389
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

337
337
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

131
131
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

473
473

Meer sportnieuws