De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli zette deze week nog de stap naar AS Monaco en ook een Nicky Hayen lijkt voorbestemd om op termijn in het buitenland aan de slag te gaan. Even leek ook Steven Defour tot dat rijtje te kunnen gaan behoren.
De ex-Rode Duivel zette in 2021 een punt achter zijn spelerscarrière na een seizoen bij KV Mechelen en ging vervolgens vrijwel meteen aan de slag als assistent bij Malinwa. Hij leerde iets meer dan een jaar in de schaduw de stiel van Wouter Vrancken en Danny Buijs.
LEES OOK: Vanderbiest weg bij KV Mechelen? Defour tipt bij topper
Defour al twee jaar geen coach meerNa het ontslag van die laatste werd Defour in oktober 2022 meteen gepromoveerd tot hoofdcoach. Erg lang duurde dat avontuur echter niet. Na iets meer dan een jaar werd hij in november 2023 alweer ontslagen.
Sindsdien ging Defour nergens anders meer aan de slag. Zijn naam viel af en toe wel eens bij andere clubs, maar uiteindelijk is de 37-jarige intussen toch al bijna twee jaar uit de voetbalwereld verdwenen. In Gazet van Antwerpen geeft hij een hint over een mogelijke terugkeer.
Terugkeer lonkt niet meteen
"Samen in het bureau, een match voorbereiden, dat mis ik wel", geeft hij aan. "Maar ik weet niet of ik dat dagdagelijkse werk nog wil doen. Ik heb vrij veel werk met tv. Voorlopig vind ik het goed zo."
Het lijkt er dus niet op dat Defour snel weer aan de slag zal gaan als trainer. Er zijn de nodige facetten van de job die hem minder aantrekken. "Naar Eupen - Kortrijk kijken om te analyseren, daar word ik toch niet meer vrolijk van. (lacht) En de vragen die je soms krijgt, van de mensen boven je..."