De Rode Duivels hebben maandagavond iets recht te zetten in Wales na de slipper tegen Noord-Macedonië. Zeker bondscoach Rudi Garcia zal zich dan moeten herpakken. Vrijdag maakte hij immers een slechte beurt, zoals met de wissel van Hans Vanaken.
De Franse trainer legde tot dusver een degelijk parcours af aan het roer van de Rode Duivels, maar op tactisch vlak maakte hij toch al enkele slippertjes. En vrijdag ging het weer mis. Zijn wissels liepen tegen Noord-Macedonië helemaal fout. Zo was er bijvoorbeeld heel wat onbegrip dat hij in het slot twee backs tussen de lijnen bracht in plaats van een extra aanvaller.
Dat was echter niet de enige vreemde zet van de bondscoach. Garcia besloot bijvoorbeeld ook om Hans Vanaken vroegtijdig naar de kant te halen voor Amadou Onana. Op die manier leverde de bondscoach een pak aan voetballende kwaliteiten in, wat het geleverde spel niet ten goede kwam. Bovendien werd het fysieke vermogen van Onana dan weer amper gebruikt.
LEES OOK: 'Garcia compleet de mist in met Vanaken-blunder'
Beste bij DuivelsAnalist Jan Boskamp begreep er dan ook weinig van. "Ik had Hansie nooit gewisseld. Als je wil scoren, is Vanaken misschien wel de laatste die je eraf moet halen. Hij kan iemand alleen voor de goal zetten, zoals bij die kans voor Openda. En hij is ook één van de beste koppers op stilstaande fases. Tenzij ie geblesseerd was, vond ik dat echt een rare wissel. Zeker voor een meer verdedigend type als Onana", klinkt het bij Het Belang van Limburg.
In diezelfde krant uitte ook voormalig Red Flame Justien Odeurs haar bedenkingen. "De beste bij de Rode Duivels vond ik Hans Vanaken. Hij domineerde en dirigeerde het spel op het middenveld meer dan De Bruyne. Ik vond het dan ook verrassend dat Garcia hem naar de kant haalde voor het slotkwartier. Na die wissel stopten we met voetballen", aldus de ex-doelvrouw in haar column.
Beter De Bruyne gewisseld
Odeurs stelt zich dan ook de vraag of het niet beter was om De Bruyne op dat moment naar de kant te halen. Die leek door zijn beste krachten heen te zitten. "Soms moet je als coach ook eerlijk zijn en geen rekening houden met namen. Vanaken zat gewoon beter in de match dan De Bruyne", klinkt het. Een redenering die gevolgd wordt door analist/commentator Frank Raes. "Ik had eerder de vermoeide De Bruyne vervangen in plaats van Vanaken", stelt Raes bij Gazet van Antwerpen.