Enkele jaren geleden trok de Chinese competitie nog veel aandacht door met megasalarissen heel wat wereldsterren te verleiden, maar die periode ligt intussen al even achter ons. Nu gaan wel nog eens beelden uit het land viraal, zij het helaas niet om prettige redenen.
In de Chinese tweede klasse heeft zich enkele dagen geleden immers een drama afgespeeld met in de hoofdrol een oude bekende van het Belgische voetbal. In de wedstrijd tussen Guangxi Pingguo en Chongqing Tonglianglong liep Samuel Asamoah een horrorblessure op.
Drama voor ex-speler OHL en STVV
De 31-jarige Togolees was van 2012 tot 2021 nog lange tijd aan de slag in België. Hij kwam in die periode uit voor AS Eupen, OH Leuven en STVV. Na enkele jaren in Roemenië speelt hij sinds begin 2024 in China.
Het was in de 51ste minuut van de wedstrijd dat het fout liep voor Asamoah. Hij probeerde aan de zijlijn een bal af te schermen, maar kreeg van zijn tegenstander een forse duw in de rug. Daardoor botste hij vol met zijn hoofd vooruit op een reclamebord naast het veld.
Chongqing Tongliang Dragon defeated Guangxi Pingguo Haliao 2:0 to regain momentum. The referee, however, seemed to turn a blind eye to their rough challenges. As per Guangxi's medical report, Samuel Asamoah has injured spinal cord. His future career - even life, is at risk. pic.twitter.com/dfV5CvYO75
— China Sports Vision 2050 (@CSV2050) October 6, 2025
Mogelijk permanente verlamming
De speler die in de fout ging, kwam weg met een gele kaart. Voor Asamoah is de schade echter enorm. Zijn club laat weten dat hij verschillende nekwervels gebroken heeft, terwijl er ook wervels geblokkeerd zitten en er zenuwschade is.
Daardoor zou Asamoah zelfs voor de rest van zijn leven verlamd kunnen zijn. Hij ging woensdag wel met succes onder het mes. Zijn toestand zou nu stabiel zijn, maar het wordt dus bang afwachten wat de gevolgen uiteindelijk zullen zijn...