'Onvrede bij sterkhouder Genk: De Condé grijpt in'

door
'Onvrede bij sterkhouder Genk: De Condé grijpt in'

KRC Genk boekte zondagnamiddag een noodzakelijke zege, maar had het opvallend lastig met rode lantaarn FCV Dender (2-1). Zelfs ondanks twee rode kaarten voor de bezoekers moest Racing alle zeilen bijzetten. Bovendien had men nood aan een uitstekend keepend Hendrik Van Crombrugge.

Racing zag afgelopen zomer zijn aanvankelijke keepersplan in het water vallen. De Limburgers hadden immers gehoopt om Mike Penders nog een jaartje aan boord te kunnen houden. Maar diens moederclub Chelsea FC had andere plannen en stalde hem bij zusterploeg RC Strasbourg, zodat hij ervaring kon opdoen in een grotere competitie.

Omdat de jonge talenten in de wachtkamer nog niet klaar werden geacht voor het grote werk, besloot de clubleiding dan ook om een nieuwe doelman aan te trekken. Zo werd de Oostenrijker Tobias Lawal in huis gehaald. Die had de voorbije seizoenen nog een goede indruk achtergelaten bij LASK Linz.

LEES OOK: Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

Van Crombrugge pakt over

Tijdens de eerste competitiematch kreeg Van Crombrugge nog de voorkeur. Maar eenmaal Lawal speelklaar was, werd resoluut voor hem gekozen als nummer één. Enkele mindere optredens van de Oostenrijker brachten daar geen verandering in. Tot hij in aanloop naar het duel op Rangers een blessure opliep.

Noodgedwongen werd zo opnieuw de kaart Van Crombrugge getrokken. En dat bleek een goede zaak. De 32-jarige Leuvenaar toonde zich meteen een secuur sluitstuk. Zondag tegen Dender was hij met enkele fraaie reddingen zelfs de grote uitblinker. "Onze doelman was de beste man op het veld", zei coach Thorsten Fink.

Gesprek met De Condé

En zo is Van Crombrugge dus plots weer de nummer één. Bij Het Laatste Nieuws weet men wel dat hij het aanvankelijk lastig had met de gang van zaken. Naar verluidt had hij op een 'eerlijke kans' gehoopt in de concurrentiestrijd met Lawal. Sportief directeur Dimitri De Condé besloot dan ook om in te grijpen en ging het gesprek aan. En die interventie werkte. Van Crombrugge draaide de knop weer om, speelde achter de schermen een belangrijke rol binnen de kleedkamer en is nu dus ook weer van goudwaarde op het veld.

Wie is momenteel de beste doelman volgens u?

Meest recent

Vandenbempt gelooft ogen niet in Anderlecht-Club: "Wat een match van hem"

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een absolute prestigezege geboekt. Op eigen veld pakten de ...

135
135
Na droomstart en blauwe kaart: België stoot door op WK U17

België heeft zich zoals geplaatst voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap U17. De ...

79
79
Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

Na jaren van Brugse dominantie heeft Anderlecht eindelijk nog eens de ban gebroken. Paars-wit ...

248
248
Vernietigend signaal Garcia: Rode Duivel in grote problemen

Maandag komen de Rode Duivels opnieuw samen in Tubeke om de WK-kwalificatieduels tegen Kazachstan en ...

83
83
Crisis bij Ajax escaleert verder, pijnlijke afgang CDK en co

Ondanks het ontslag van coach John Heitinga blijft Ajax maar aanmodderen in de Eredivisie. Ondanks ...

45
45
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Bel de politie niet!"

De afgelopen weken kwam Ruben Van Gucht opnieuw veelvuldig in het nieuws — en niet altijd om ...

50
50
Club Brugge ziet af in Lotto Park: "Hij is een ramp!"

In de Jupiler Pro League was het zondag uitkijken naar de kraker tussen RSC Anderlecht en Club ...

302
302
Straffe beelden: Hoefkens door het lint in volle wedstrijd

Carl Hoefkens is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdcoach van NAC Breda. Maar zijn ...

28
28
Terugkeer Lukaku, Qatarees geld: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht werkt zondagmiddag de topper op eigen veld tegen Club Brugge af. Voor de ...

170
170
Kapblok staat al klaar: volgend trainersontslag in JPL?

De interland-periode staat opnieuw voor de deur en dat is geen goed nieuws voor coaches die moeten ...

199
199
Opstellingen: Hayen wisselt één keer tegen avontuurlijk RSCA

Daags voor de laatste interland-periode van het kalenderjaar, staat een absolute kraker op het ...

132
132
Vanaken verklapt: 'Dáárom speel ik zo graag tegen Anderlecht'

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een bijzonder fraaie affiche op het programma. Met RSC ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Mythische transfer Lewandowski, winterleegloop Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

151
151
Anderlecht-Club Brugge: Hasi & Hayen hakken knopen door

Alle ogen zijn straks gericht op de kraker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. In aanloop naar dat ...

223
223
'Anderlecht en Club Brugge strijden om ruwe diamant'

Om 13u30 staat dé klassieker op het programma, want in een uitverkocht Lotto Park ontvangt ...

199
199
Uitstel van executie: Wils alsnog weg bij Antwerp?

Een zucht van opluchting zaterdag op de Bosuil, waar Antwerp met 3-1 won van La Louvière. ...

125
125
Big Brother in Belgisch voetbal: Pro League reageert

Na intensief overleg tussen vertegenwoordigers uit het profvoetbal stelde Bernard Quintin, minister ...

93
93
'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

Terwijl de discussie omtrent de tv-rechten volop aan de gang is wordt er binnen de Pro League achter ...

237
237
Anderlecht meldt groot nieuws: Vandenhaute verlaat de club

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de topper tegen Club Brugge, maar enkele uren voor deze ...

424
424
Bosz haalt snoeihard uit na ontslag Heitinga

John Heitinga werd ontslagen bij Ajax. Peter Bosz is trainer van grote rivaal PSV en werkte in het ...

70
70
'Miljoenenbom bij Anderlecht: transferwaanzin voor topspits'

Anderlecht voelt een miljoenenbom tikken onder zijn winterplan: een 17-jarige linksbuiten uit Polen ...

419
419
Union SG aan zet: breekt het eindelijk de vloek?

Union SG speelde een goede partij tegen Atlético Madrid, maar de Spanjaarden waren veel ...

56
56
Wils zijn vel nog niet 'gered': "Dat moéten we halen"

Héél Antwerp haalde opgelucht adem na de 3-1-zege tegen La Louvière. Stef Wils ...

117
117
Guardiola maakt mijlpaal compleet: Belg krijgt lof

Pep Guardiola staat tegen Liverpool voor de 1.000ste keer als coach naast de zijlijn. Waanzinnig ...

129
129
‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Ajax zwalpt opnieuw en laat de naam van Philippe Clement vallen — maar zónder echte ...

150
150

Meer sportnieuws