Gouden zet van Hasi bezorgt Anderlecht winst in Clasico

door
Gouden zet van Hasi bezorgt Anderlecht winst in Clasico

De Clasico van zondagmiddag is een prooi geworden voor Anderlecht. Paars-Wit haalde het in een spannende partij uiteindelijk met het kleinste verschil van Standard. Een gouden wissel van Besnik Hasi maakte het verschil: invaller Cvetkovic zorgde voor het enige doelpunt.

In een bruisend Lotto Park - met ook supporters van Standard - begonnen beide teams met twee nieuwe namen. Besnik Hasi liet bij Anderlecht Augustinsson en Hazard starten, terwijl bij Standard de geschorste Fossey en de geblesseerde Dierckx vervangen werden door Lawrence en Hautekiet. Door rookbommen moest de aftrap wel vijf minuten uitgesteld worden.

Daarna gingen beide teams er wel meteen met open vizier in. Dat leverde kansjes op aan beide zijden, maar de viziers stonden nog niet scherp afgesteld. De hele eerste helft leverde geen enkel schot tussen de palen op.

LEES OOK: Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Gouden wissels breken de ban

Wel had die eerste helft misschien een rode kaart moeten opleveren. Angulo ging rond het halfuur vol op de enkel van Ilaimaharitra staan, maar ontsnapte met geel. Daar mocht Anderlecht toch van geluk spreken.

Na rust besloot Besnik Hasi snel in te grijpen. Na een vijftal minuten gooide hij al Camara, Verschaeren en Cvetkovic in de strijd en dat bleek een gouden zet. De drie invallers stonden nog maar een paar minuten op het veld of ze speelden al een belangrijke rol in de openingsgoal. Epolo duwde een schot van Verschaeren nog weg, maar Cvetkovic was goed gevolgd om de 1-0 binnen te duwen.

Domme rode kaart breekt offensief Standard

Een kleine twintig minuten voor tijd liet Hazard na een snelle counter de 2-0 liggen en dat brak Anderlecht bijna nog zuur op. Tien minuten voor tijd kopte Karamoko op een hoekschop de gelijkmaker binnen, maar Anderlecht kon opgelucht ademhalen. De goal werd immers afgekeurd voor een overtreding op Coosemans.

Kuavita kwam even later ook nog dicht bij de 1-1, maar in de slotfase werd het offensief van Standard toch in de kiem gesmoord. Karamoko pakte een domme tweede gele kaart en met tien konden de Rouches niet meer langszij komen, al moest Coosemans in het slot toch nog redding brengen op weer Kuavita. Anderlecht wipt zo minstens voorlopig naar de tweede plaats, Standard blijft in de rechterkolom hangen.

Verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

91
91
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

90
90
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

119
119
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

146
146
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

186
186
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

47
47
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

218
218
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

211
211
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

231
231
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

154
154
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

326
326
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

136
136
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

146
146
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

282
282
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

510
510
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

516
516
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

301
301
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

255
255
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

73
73
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

205
205
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

551
551
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

230
230
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

155
155

Meer sportnieuws