Fransen gaan wild op Vermeeren na afslachting Ajax

1634
Fransen gaan wild op Vermeeren na afslachting Ajax

In de Champions League heeft Ajax dinsdagavond een nieuwe draai om de oren gekregen. De Nederlandse recordkampioen verloor immers met zware 4-0-cijfers van Olympique Marseille. Bij de thuisploeg was dan weer een hoofdrol weggelegd voor Arthur Vermeeren.

De nog altijd maar 20-jarige middenvelder heeft het sinds zijn vertrek bij Antwerp FC lastig om zich door te zetten. De rechstreekse stap naar Atlético Madrid bleek veel te groot. Na enkele maanden richting RB Leipzig verhuizen, leek dan ook een verstandige zet. Maar in de voorbereiding op het huidige seizoen belandde hij ook daar op een zijspoor.

LEES OOK: 'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Indrukwekkend bij basisdebuut

In het slot van de zomermercato koos Vermeeren dan ook voor een verrassende uitdaging. Zo trok de jonge middenvelder op huurbasis naar Olympique Marseille. Een club met een enorm potentieel, maar ook eentje die niet bepaald bekend staat vanwege stabiliteit. Bovendien kreeg hij in Zuid-Frankrijk opnieuw te maken met heel wat concurrentie.

Desondanks besloot coach Roberto De Zerbi hem toch te laten starten in het belangrijke Champions League-duel tegen Ajax. En Vermeeren stelde bij zijn basisdebuut niet teleur. Hij hoorde zelfs bij de uitblinkers. Bij L'Equipe scoort hij dan ook een fraaie 8 op 10. "De verrassing en het recital. Bij zijn eerste basisplaats heerste de Belg als linkse controlerende middenvelder. Hij was actief, altijd juist, goed gepositioneerd en speelde vooruit", klinkt het.

Vermeeren verdeelt en heerst

Vermeeren was niet alleen goed voor zes intercepties, ook had hij een voetje in verschillende doelpunten. "Goede ingrepen op het middenveld, maar ook veel acties vooruit. Op zijn 20 jaar liep hij zonder omkijken over de voeten van zijn tegenstanders. In één match werd hij geadopteerd door heel Marseille", stelt Le Phoceen. "Zijn basisplaats verraste velen. Maar heel snel had iedereen begrepen waarom. De jonge Belg was een contstante factor en veroverde talloze ballen. Hij bracht vooral verticaliteit in het spel van L'OM", aldus La Provence.

Een meer dan geslaagd basisdebuut dus voor Vermeeren. Wie weet levert het hem later deze week wel een nieuwe selectie bij de Rode Duivels op. "De 20-jarige Belg was formidabel in zijn technische uitvoering, intelligent in zijn keuzes, motor van de pressing en beschikbaar voor zijn ploegmaats. Op een bepaald moment leek hij zelfs alle ballen naar zich toe te zuigen. Het was altijd hij die de tegenaanval lanceerde. Een erg sterke wedstrijd van hem", besluit men bij Footmercato.

Een Vermeeren uit vorm verdient een nieuwe selectie bij de Duivels ...

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

0
0
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

30
30
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

19
19
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

81
81
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

51
51
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

24
24
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

99
99
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

53
53
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

35
35
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

51
51
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

251
251
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

121
121
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

42
42
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

234
234
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

30
30
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

99
99
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

692
692
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

471
471
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

133
133
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

98
98
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

257
257
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

579
579
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

95
95
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

209
209
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

69
69

Meer sportnieuws