Crisis Antwerp om de hoek: ontslag Wils in de maak?

door stemmen
Crisis Antwerp om de hoek: ontslag Wils in de maak?

De tweede interland-break van het seizoen staat voor de deur. En dat is meestal niet zo'n aangename periode voor coaches die onder druk staan bij hun club. In de Jupiler Pro League bijvoorbeeld, zou Stef Wils zich wel eens zorgen moeten maken.

De oud-verdediger was de voorbije seizoenen aan de slag als assistent-coach bij Antwerp FC en leverde in die hoedanigheid goed werk. Toen de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer afgelopen zomer niet bepaald wou vlotten, besloot de clubleiding dan ook om het vertrouwen te geven als T1.

Een mooie promotie, maar voor Wils stond een vrij ondenkbare taak te wachten. Met name uit financiële overwegingen liet Antwerp in de zomermercato een pak sterkhouders vertrekken. En de middelen om vervangers te halen waren zeer beperkt. Wat logischerwijs leidde tot een minder kwalitatieve selectie.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Dringend punten nodig

Een relatief onervaren hoofdcoach in combinatie met een jonge en minder kwalitatieve selectie ... dat is doorgaans geen recept tot succes op het hoogste niveau. De resultaten zijn dan ook navenant. Na negen speeldagen staat de kampioen van 2023 slechts dertiende met een povere 10 op 27.

Voorlopig blijft Wils evenwel buiten schot. Maar als er niet snel een kentering volgt, zal onvermijdelijk in zijn richting gekeken worden. "Wils heeft dringend punten nodig. Daar moet je geen tekening bij maken", stelt analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen. Volgens Hein Vanhaezebrouck kan de achterban dan weer een cruciale rol spelen.

(Nog?) Geen druk van publiek

Als die zich straks ook begint te roeren, zou het volgens de analist wel eens snel kunnen gaan met Wils. "Zolang de druk van het publiek niet exponentieel stijgt, zal het hakbijltje nog niet vallen, zeker? Want dat is het enige wat je nu met een trainerswissel wint: tijd. Rust, mochten de supporters zich roeren", aldus Vanhaezebrouck bij Het Nieuwsblad. De thuismatch van zaterdag tegen Cercle Brugge, lijkt in vele aspecten dan ook cruciaal te worden.

Wils krijgt dit Antwerp weer op de rails ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

21
21
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

52
52
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

79
79
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

68
68
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

160
160
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

177
177
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

139
139
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

124
124
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

472
472
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

690
690
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

408
408
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

210
210
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

123
123
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

80
80
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

416
416
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

302
302
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

432
432
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

438
438
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws