STVV bekocht in derby? Oud-ref haalt verschroeiend uit

door
STVV bekocht in derby? Oud-ref haalt verschroeiend uit

KRC Genk heeft zondagmiddag een tumultueuze editie van de derby tegen STVV gewonnen: 1-2. De wedstrijdleiding eiste daarbij wel een hoofdrol op. En volgens oud-scheidsrechter Serge Gumienny mag de thuisploeg zich 'bekocht' voelen.

Het waren de Kanaries die het beste begonnen aan de partij voor eigen volk en al snel op voorsprong wisten te komen. Halfweg de eerste helft leek STVV er zelfs 2-0 van te maken. Maar na een interventie van de VAR werd het doelpunt van Keisuke Goto afgekeurd. Men was van mening dat er voorafgaand een fout op Mujaid Sadick werd gemaakt.

LEES OOK: Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

VAR té ijverig bij afgekeurde 2-0

Gumienny is het echter totaal niet eens met deze beslissing en wees naar een overijverige VAR. "Zonder VAR zou hier niemand om gemaald hebben en zou dit doelpunt altijd geteld hebben. Maar omdat Sadick bleef liggen, is de VAR gaan zoeken naar het contact en hebben ze een reden gevonden om het doelpunt af te keuren. Dat vind ik een stap te ver", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Volgens de oud-scheidsrechter, die wedstrijdleiding in de derby als 'rampzalig' bestempeld, had de VAR bij deze bewuste fase helemaal geen recht om tussenbeide te komen. "Je kan toch moeilijk argumenteren dat scheidsrechter Lawrence Visser hier een 'clear error' beging door niet te fluiten voor dat contact. Wat mij betreft ging de VAR hier dus zijn boekje te buiten."

VAR laat begaan bij rode kaart

In de tweede helft vond opnieuw een bepalende fase plaats. Rein Van Helden zette een tackle in op de bal, maar zijn voet belandde vervolgens op de enkels van Zakaria El Ouahdi. Visser besloot dan ook om rechtstreeks rood te trekken. En als klap op de vuurpijl scoorde Genk ook nog eens de gelijkmaker op de vrije trap die na de fase volgde. Dit keer kwam de VAR níét tussenbeide.

Mujaid Sadick, die de bal nog met een teentje kon raken.

Dat had hij volgens Gumienny echter wél moeten doen. "Hier schat Visser de fase op het veld verkeerd in, maar wordt hij niet teruggefloten door de VAR. Ik vind het vreemd dat Visser hier niet naar het scherm werd geroepen. Waar was de VAR nu met zijn vergrootglas? De manier waarop deze fase werd beoordeeld was totaal tegenstrijdig met die bij het afgekeurde doelpunt. En in beide gevallen was het dezelfde club die benadeeld werd. Dan maak je als arbitrage geen goede beurt."

STVV werd bestolen in de derby ...

Meest recent

'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

45
45
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

34
34
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

60
60
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

64
64
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

30
30
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

104
104
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

27
27
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

62
62
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

180
180
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

99
99
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

100
100
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

206
206
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

156
156
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

210
210
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

77
77
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

102
102
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

60
60
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

481
481
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

139
139
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

350
350
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

574
574
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

429
429
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

105
105
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

261
261

Meer sportnieuws