Zorgenkind bij Antwerp: "Zoeken naar speld in hooiberg"

door
Zorgenkind bij Antwerp:

Antwerp FC bleef zaterdagavond steken op een scoreloos gelijkspel op het veld van RSC Anderlecht. Coach Stef Wils had een stevige organisatie neergezet, maar moest tijdens de wedstrijd toch regelmatig bijsturen. Vooral in de achterhoede was het opnieuw puzzelen geblazen. 

De Antwerpenaren speelden tijdens de voorbije mercato een pak defensieve krachten kwijt. Van het viertal met Jelle Bataille, Toby Alderweireld, Denis Odoi en Zeno Van den Bosch, bleef enkel die laatste over. En de middelen om vervanging te halen waren beperkt. Voor Wils was het dus zoeken naar een oplossing.

LEES OOK: Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Defensieve opties beperkt

Uiteindelijk besloot hij om te spelen met een systeem met hoge wingbacks en drie centrale verdedigers. Die laatste posities werden op Anderlecht ingevuld door Van den Bosch, Rosen Bozhinov en Yuto Tsunashima. Die eerste werd echter al snel naar de kant gehaald uit voorzorg na een probleem aan de hamstrings.

Aan het begin van de tweede helft moest ook Tsunashima naar de kant. De Japanse verdediger gaf aan dat hij krampen had en kon niet langer verder. Opvallend, wat Tsunashima werd dit seizoen al meermaals vroegtijdig gewisseld omdat hij last had van bepaalde fysieke problemen. Nochtans zou hij wel degelijk fit zijn.

Zorgen om zomeraanwinst

Bij de Great Old staat men dan ook voor een raadsel. "Het rare is dat het helemaal geen fysiek probleem is, want hij kan de zwaarste trainingen aan. Maar op wedstrijddag komen er duidelijk andere zaken bij kijken. We hebben het ook met de nutrioniste bekeken, het ligt ook niet aan de voeding. En zijn bloed is in orde. Het blijft zoeken naar een naald in een hooiberg", reageerde Wils bij Gazet van Antwerpen.

Uiteraard is de situatie ook niet aangenaam voor de trainer zelf. Bij gebrek aan de nodige alternatieven achterin blijft hij Tsunashima wel opstellen, maar telkens moet de Japanse zomeraanwinst vroegtijdig gewisseld worden. "Als coach is het niet leuk om te weten dat de kans groot is dat je rond het uur je centrale verdediger moet wisselen. Dat beperkt je soms", geeft Wils toe.

Antwerp heeft zijn defensie te weinig versterkt in de zomer ...

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

8
8
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

77
77
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

71
71
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

60
60
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

119
119
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

266
266
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

114
114
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

291
291
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

104
104
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

166
166
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

150
150
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

580
580
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

145
145
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

257
257
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

334
334
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

152
152
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

341
341
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws