Anderlecht en Antwerp delen leegte na draak van een duel

175 stemmen
Anderlecht en Antwerp delen leegte na draak van een duel

Een nieuwe avond in het Lotto Park, een nieuwe desillusie voor de supporters van Anderlecht. Paars-Wit speelde andermaal een belabberde wedstrijd en geraakte nu ook niet voorbij een eveneens weinig imponerend Antwerp. Beide ploegen blijven zo ter plaatse trappelen in het klassement.

LEES OOK: Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Paars-Wit beleeft nog eens 'Europese' week

Anderlecht begon vanavond aan een loodzware week met een thuiswedstrijd tegen Antwerp in het Lotto Park. Besnik Hasi koos voor Stroeykens in plaats van de geblesseerde Hazard, nieuwkomer Ilic begon op de bank.  Bij paars-wit hoopte men de drukke kalender – met nog duels tegen Gent en OH Leuven in aantocht – alvast goed in te zetten met een driepunter. 

Antwerp had dan weer iets recht te zetten na een teleurstellende 0 op 6 tegen Westerlo en Gent. De ploeg van Stef Wils kende een stroeve competitiestart en bengelde met 9 op 21 voorlopig in de middenmoot. De statistieken spraken bovendien in het voordeel van Anderlecht: The Great Old had al zes onderlinge duels op rij niet meer gewonnen van paars-wit. De vraag vooraf was dan ook of Antwerp zich kon herpakken, of dat de twijfels alleen maar verder zouden toenemen. Kerk ontbrak bij The Great Old, kon Al-Sahafi aanvallend het verschil maken?

Topper baart voorlopig een muis

Anderlecht begon het best in eigen huis. Na iets meer dan vijf minuten spelen nam De Cat een afvallende bal op de slof, maar zijn poging ging meters naast. Enkele minuten later kon Vázquez zijn kopbal weinig richting meegeven. The Great Old onderging het spel, al zorgde het duo Babadi-Al-Sahafi toch een keer voor magie. Die eerste schoot uiteindelijk nog ver over.

Halfweg de eerste helft kreeg Antwerp de beste kans. Al-Sahafi toonde zich bedrijvig en leverde een prima voorzet af, maar de volley van Janssen was van veel minder allooi. De bezoekers voetbalden intussen een stuk beter, terwijl paars-wit nauwelijks nog gevaarlijk was. Een fraaie omhaal van Van Den Bosch had een beter lot verdiend. In het absolute slot schoof Somers de bal nog tegen de paal. Halfweg stond het nog steeds 0-0 in het Lotto Park.

Puntenverlies stapelt zich op

Meteen na rust was er een geweldige kans voor Anderlecht. Vazquez had tijd en ruimte om de tweede paal te viseren, zijn schot belandde in... het zijnet. Het was (helaas) niet het startsein voor een spektakelrijke tweede helft. Pas op twintig minuten van het einde zagen we nog eens gevaar: Huerta kruiste goed maar Thoelen redde eenvoudig.

De Antwerpse doelman moest even later nogmaals ingrijpen bij een (te centrale) vrije trap van Angulo. Ook het slot van de wedstrijd leverde weinig animo op. Uiteindelijk pakten beide ploegen een punt, daar leek vooral Wils tevreden mee na de wedstrijd.

🧩 Is Hasi wel de juiste man voor deze selectie?

Meest recent

Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

3
3
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

14
14
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

41
41
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

194
194
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

77
77
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

67
67
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

75
75
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

164
164
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

150
150
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

78
78
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

44
44
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

176
176
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

200
200
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

86
86
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

51
51
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

72
72
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

407
407
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

440
440
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

245
245
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

242
242
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

293
293
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

536
536
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

146
146
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

132
132

Meer sportnieuws