Union-held scoort 9 op 10: "Eindhoven was van hem"

door
Union-held scoort 9 op 10:

Slechts enkele maanden na het behalen van de landstitel, heeft Union SG opnieuw een straf stukje clubgeschidenis geschreven. Zo maakten de Brusselaars hun debuut in de Champions League met een overwinning op PSV. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek.

Tijdens de loting voor hun eerste campagne in het Kampioenenbal, werden de Unionisten niet gespaard. Zo staan in de komende weken en maanden nog topduels tegen onder meer Internazionale, Atlético Madrid en Bayern München op het programma. Op papier leek de eerste wedstrijd dan ook meteen de grootste kans op puntengewin.

LEES OOK: Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

Union heerst in Philips Stadion

Maar dan nog was een bezoek aan de Nederlandse kampioen allesbehalve een makkelijke opgave. PSV voerde tijdens de zomermercato weliswaar een pak wijzigingen door binnen de selectie, coach Peter Bosz heeft nog steeds heel wat kwaliteit ter beschikking. Maar de Eindhovenaren werden uiteindelijk helemaal afgetroefd (1-3).

Bij Union liepen dan ook heel wat uitblinkers rond. De achterhoede was zoals gewoonlijk op de afspraak, met Christian Burgess en Kevin Mac Allister als exponenten. Op de flanken moest PSV vaak alle zeilen bijzetten en ook met de spitsen hadden ze hun handen vol. Maar de grootste uitblinker was misschien wel Anouar Aït El Hadj, die op heerlijke wijze de 0-2 scoorde.

Wereldgoal als kers op de taart

Daags nadien wordt de ex-speler van Anderlecht en KRC Genk dan ook bejubeld in de kranten. "Eindhoven was van hem. Kreeg (héél) veel ruimte en benutte die uitstekend. Zijn rush en afwerking bij het tweede Union-doelpunt getuigt van veel zelfvertrouwen", verklaart Het Laatste Nieuws zijn 8 op 10. "Zijn doelpunt was ongetwijfeld één van de mooiste momenten uit zijn carrière. Maar zijn match draaide niet enkel rond die goal. Hij zette verschillende aanvallen in en bleef ook druk zetten", aldus SudPresse (8 op 10).

Bij Het Nieuwsblad krijgt Aït El-Hadj zelfs een 9 op 10. "We zijn al vaak streng geweest voor Anouar Ait El Hadj, maar nu was de Marokkaanse Belg gewoonweg top. Was ervoor al omnipresent in de aanvalsgolven van Union en zorgde enkele minuten voor rust met een erg fraaie actie eigenhandig voor de 0-2", klinkt het. "Al vanaf zijn eerste balcontact liet hij zien een goede dag te hebben. Had het technisch makkelijk op de kleine ruimtes, deed alles in verdedigend opzicht. Zijn doelpunt was de kers op de taart", besluit La Dernière Heure (8.5 op 10).

Het huidige Union zou in Nederland meedoen voor de titel ...

Meest recent

Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

15
15
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

30
30
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

209
209
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

340
340
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

146
146
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

199
199
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1072
1072
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

281
281
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

315
315
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

119
119
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

303
303
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

159
159
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

73
73
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

75
75
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

757
757
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

156
156
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

443
443
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

115
115
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

549
549
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

261
261
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

789
789
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

195
195
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

229
229
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

466
466
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

84
84

Meer sportnieuws