'Radicale ommekeer bij Club: tweetal krijgt harde klap'

1310
'Radicale ommekeer bij Club: tweetal krijgt harde klap'

Club Brugge staat donderdagavond voor een belangrijke thuisduel tegen AS Monaco in de Champions League. In aanloop naar die partij maakte Blauw-Zwart bekend dat Joel Ordoñez zijn contract heeft verlengd tot medio 2029. Al betekent dat niet voor iedereen goed nieuws.

Voor aanvang van de voorbije mercato leek een transfer van Ordoñez een uitgemaakte zaak. In afwachting daarvan startte de Ecuadoraan gewoon als titularis in de supercup en in de competitieopener tegen KRC Genk. Maar vervolgens barstte zijn dossier helemaal los. Zo meldde Olympique Marseille zich aan het front met een officieel bod.

De Fransen wisten Ordoñez al snel te overtuigen. Sindsdien kwam hij ook niet meer in actie en liet hij zelfs heel wat groepstrainingen aan zich voorbij gaan. De verdediger hoopte op die manier extra druk te zetten zodat beide clubs er alsnog zouden uitkomen. Dat mocht echter niet baten. Club hield het been stijf en de deal ketste finaal toch af.

LEES OOK: 'Leko vist trio op: laatste kans bij Club Brugge?'

Toptransfer in 2026

De speler zelf was echter totaal niet opgezet met die gang van zaken, in het kamp-Ordoñez wordt zelfs gewag gemaakt van woordbreuk. Maar inmiddels lijken de brokken dus weer gelijmd. Volgens Het Nieuwsblad werden heel wat gesprekken gevoerd de laatste dagen. Dat resulteerde in een verbeterd contract en verlenging tot medio 2029.

De algemene verwachting blijft evenwel dat Ordoñez komende zomer alsnog vertrekt. Zeker als hij straks ook een goed WK speelt. Maar eerst zal hij dus nog een seizoen het beste van zichzelf geven bij Club Brugge. Dat heeft zijn defensieve steunpilaar dus terug, maar niet iedereen zal daar even opgezet mee zijn.

Spileers en Romero vloeken

Bij Het Laatste Nieuws wijst men allereerst naar Jorne Spileers. Die leek vertrokken om eindelijk een vaste titularis te worden. Nu Ordoñez op post blijft, zal hij zijn plekje echter weer moeten inleveren. Dat hij afgelopen weekend tegen Union al aan de rust werd gewisseld voor uitgerekend de Ecuadoraan, is alvast een veeg teken.

Spileers lijkt dus opnieuw vrede te moeten nemen met een invallers-statuut. Hierdoor zakken echter ook Zaid Romero en de jonge Vince Osuji weer weg in de pikorde. Die laatste kan weliswaar nog bij Club Nxt minuten gaan maken, voor Romero dreigt andermaal een seizoen waarin hij slechts met mondjesmaat in actie zal komen.

Spileers komt tekort voor een vaste rol als defensieve steunpilaar ...

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

1
1
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

31
31
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

20
20
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

82
82
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

53
53
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

24
24
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

100
100
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

53
53
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

35
35
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

51
51
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

253
253
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

124
124
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

43
43
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

234
234
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

30
30
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

99
99
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

693
693
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

472
472
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

134
134
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

98
98
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

257
257
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

583
583
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

95
95
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

209
209
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

69
69

Meer sportnieuws