Gedurende zijn periode bij Paris Saint-Germain slaagde Kylian Mbappé er niet in om de Champions League te winnen. Amper één jaar na zijn vertrek was het echter wel prijs voor de Franse topclub. Iets wat zijn moeder blijkbaar had zien aankomen.
In de zomer van 2017 plukte PSG de Franse superster weg bij AS Monaco. Eerst middels een huurbeurt, vervolgens werd zo'n 180 miljoen euro betaald om de overgang permanent te maken. Een investering met als grote doel het winnen van de Champions League. Dat plan mislukte evenwel.
In de covid-editie van 2020 haalden Mbappé en PSG weliswaar de finale, maar daarin werden ze afgetroefd door Bayern München. Voorts sneuvelden de Parijzenaars telkens vroegtijdig. In de zomer van 2024 besloot de aanvaller dan ook om naar Real Madrid te trekken, dat had de UCL net voor de zoveelste keer gewonnen.
LEES OOK: Mbappé-onthulling slaat in: pas 4 jaar geleden ontdekt
Moeder Mbappé krijgt gelijkMaar op collectief vlak werd Mbappé's eerste seizoen in de Spaanse hoofdstad geen succes. Zo greep Real naast alle hoofdprijzen. Voor zijn ex-club werd het dan weer een historisch seizoen. PSG won alles wat er te winnen viel in eigen land, maar nog belangrijker: het pakte voor de eerste keer de Champions League.
Een opvallende gang van zaken. Maar Mbappé's moeder/zaakwaarnemer Fayza Lamari had dit blijkbaar voelen aankomen. "Toen hij Parijs wilde verlaten, heb ik hem gewaarschuwd dat Paris Saint-Germain eerder de Champions League won dan Real Madrid", klonk het bij L'Equipe "Hij zei dat hij het wist. Maar hij wilde gewoon helemaal opnieuw beginnen."
In voetsporen Ronaldo en Zidane
Kansen op Champions League-winst waren echter niet het enige motief van Mbappé om naar Real te verhuizen. Daar kon hij immers ook in de voetsporen treden van zijn twee grootste idolen. "Ik weet nog hoe Kylian reageerde toen hij Zinedine Zidane als kind ontmoette. Betoverd. Hij wilde zijn jas niet meer wassen, omdat Zidane hem aangeraakt had. Toen Real Madrid kwam aankloppen, kreeg ik dat gevoel", aldus Lamari. "Het begon met Zidane, maar toen Cristiano Ronaldo van Manchester United naar Madrid ging ... .Kylian was in zijn hoofd toen ook Portugees."
🔴 « 𝗖𝗢𝗡𝗖𝗘𝗥𝗡𝗔𝗡𝗧 𝗖𝗥𝗜𝗦𝗧𝗜𝗔𝗡𝗢 𝗞𝗬𝗟𝗜𝗔𝗡 𝗘́𝗧𝗔𝗜𝗧 𝗣𝗢𝗥𝗧𝗨𝗚𝗔𝗜𝗦 𝗗𝗔𝗡𝗦 𝗦𝗔 𝗧𝗘̂𝗧𝗘. » 🇵🇹
— Vibes Foot (@VibesFoot) September 10, 2025
Fayza Lamari a fait des révélations sur son fils et ses idoles. 🗣️
« Il a commencé par Zidane. Dès l’âge de 4 ans. Ensuite, il y a eu CR7 quand il est arrivé à… pic.twitter.com/eQ8RoUfxDu