Jan-Carlo Simic trekt voor 21 miljoen euro naar Al Ittihad. Een zeer straffe transfer voor RSC Anderlecht. De talentvolle verdediger schrijft transfergeschiedenis bij Paars-Wit, maar net niet in de Jupiler Pro League. We leggen het even uit.
"Simic redt de zomermercato van Renard en Anderlecht”, berichten bepaalde media. Daar zijn we niet mee akkoord. Het is immers wel heel kort door de bocht. Financieel staat RSCA zo weliswaar in het groen en het is Renard zijn duurste deal die hij ooit heeft afgerond. Financieel is dit dus geweldig gedaan van de sportief directeur. RSCA moet van die 21 miljoen euro wel 3,65 miljoen euro doorstorten naar AC Milan.
LEES OOK: Jackpot Anderlecht: Simic op sensationele wijze aangekondigd
Duurste buitenlander van AnderlechtAlleen is Anderlecht absoluut niet versterkt uit de mercato gekomen. In de spits is er geen vervanger voor Kasper Dolberg, Jan Vertonghen en Samuel Edozie werden niet vervangen en Jan-Carlo Simic was vorig jaar een goede basiskracht. Lucas Hey stelde tot op heden zwaar teleur en is niet beter dan de Serviër. Alle druk ligt dus op Mihajlo Ilic. Maar wanneer gaat hij topfit zijn? Hij speelde immers nog niet dit seizoen.
We kijken voor een mercato toch vooral naar de meerwaarde op het veld van de spelers, niet naar de financiën. Tegenwoordig kijken sommigen blijkbaar alleen nog naar het financiële gedeelte. Bizar.
Niet de duurste JPL-verdediger
Simic is wel een toptransfer van Renard en Borguet. De Serviër kreeg wat ons betreft iets te veel kritiek, al is hij zeker geen talent van wereldklasse. Simic hield zich in een zéér moeilijk seizoen bij Anderlecht zeer goed staande, met ups en downs uiteraard, en dat in zijn eerste jaar op het hoogste niveau. Dat was zeker niet onaardig van Simic.
Met zijn 21 miljoen euro is Simic de derde duurste uitgaande transfer ooit van Anderlecht. Maar niet de duurste verdediger. Al is hij wel de duurste verdediger ooit van Anderlecht, Zeno Debast leverde voorlopig 17,5 miljoen euro op.
Top 5 duurste verdedigers uit Jupiler Pro League:
- Odillon Kossounou (Club Brugge) -> voor 23 miljoen euro naar Atalanta
- Jan-Carlo Simic (Anderlecht) - > 21 miljoen euro naar Al-Ittihad
- Abakar Sylla (Club Brugge) -> 20 miljoen euro naar Strasbourg
- Zeno Debast (Anderlecht) -> 17,5 miljoen euro naar Sporting CP
- Zinho Vanheusden (Standard) -> 16,2 miljoen euro naar Inter
Top 5 duurste buitenlandse transfers Anderlecht:
- Jan-Carlo Simic -> 21 miljoen euro naar Al-Ittihad
- Bart Verbruggen -> 20 miljoen euro naar Brighton & Hove Albion
- Aleksandar Mitrovic -> 18,5 miljoen euro naar Newcastle
- Sergio Gomez -> 15 miljoen euro naar Manchester City
- Chancel Mbemba -> 12 miljoen euro naar Newcastle