Bij KVC Westerlo stond er vanuit Turkije deze zomer veel druk op de ketel. Er moést winst gemaakt worden en de loonmassa moest naar beneden. De Kemphanen leven financieel al jaren boven hun stand en dat kan enkel mits uitgaande transfers aangehouden worden. Zoals alle Belgische clubs. Drie sterkhouders bleven toch.
Tuur Rommens werd gelinkt aan heel wat buitenlandse clubs en had graag de stap gezet. Hij bleef toch aan boord. Uiteraard tot tevredenheid van coach Issame Charaï.
LEES OOK: 'Plottwist in Gent: Leko keert kar, oude bekende tekent'
Drie sterkhouders blijven"Ik ben heel blij dat Rommens nog wat langer blijft. Hij is een van de dragende spelers van de ploeg en brengt veel wilskracht en kwaliteit. Ik ben ervan overtuigd dat hij ook hier nog kan groeien. Zo kan Tuur defensief in zijn positiespel nog stappen zetten: Wanneer moet ik blijven? Wanneer kan ik happen? Een tweede punt is zijn efficiëntie. Hij komt veel in de final third. Dan mag hij ook iets beslissender worden”, aldus de coach aan Gazet van Antwerpen.
Westerlo kreeg ook veel aanvragen voor Bryan Reynolds. Maar weinig clubs wilden én minstens 3,5 miljoen euro én zijn monsterloon overnemen. Huurdeals met aankoopoptie werden geweigerd. Griffin Yow kreeg ook aanbiedingen. Westerlo vroeg 4 miljoen euro voor een speler met nog een jaar contract. Uiteraard hapte niemand, ook al was er véél interesse.
Transferwinst bij Westerlo
Charai is tevreden dat de mercato voorbij is. “Ik ben blij dat de mercato nu gesloten is en dat we een stressvolle periode kunnen afsluiten. Ik ben mij er bewust van dat voor veel spelers Westerlo een tussenstap is, maar alle transferperikelen kunnen nu terug even naar de achtergrond verdwijnen."
Westerlo investeerde ruim 4 miljoen euro in nieuwe spelers en incasseerde 14 miljoen euro. Mogelijk gaat de club in januari spelers als Reynolds en Yow nog van de hand doen. Beiden willen dolgraag een volgende stap zetten.