Eind deze maand wordt de Ballon d'Or uitgedeeld aan de beste voetballer ter wereld, tenminste toch volgens de stemgerechtigden. De kans dat Kylian Mbappé een eerste keer zal winnen oogt klein. De Franse superster sprak zich wel uit over zijn favorieten.
Eén ding staat nu al vast: er zal straks een volledig nieuwe naam verschijnen op de erelijst van de meest presitigieuze individuele prijs in het mondiale voetbal. Om uiteenlopende redenen haalde niemand van de nog actieve oud-winnaars (Rodri, Lionel Messi, Luka Modric, Karim Benzema en Cristiano Ronaldo) de lijst met 30 overgebleven genomineerden.
Maar er zijn voldoende andere kandidaten. Mbappé bijvoorbeeld, wordt al jaren naar voren geschoven als een potentiële Gouden Bal-winnaar. Met 44 goals en 5 assist in 59 officiële wedstrijden, kan hij persoonlijk ook terugblikken op een degelijk eerste seizoen bij Real Madrid. Het feit dat zijn club naast de hoofdprijzen greep, kan zijn winstkansen echter torpederen.
LEES OOK: 'Oorlog gaat verder: 'koppig' Real weigert vredespijp'
Hopen op ex-ploegmaatOp termijn hoopt Mbappé echter om de Gouden Bal toch minstens één keer te winnen. "Natuurlijk is dat een droom van mij", vertelde hij in een video-interview met Telefoot. "Daar zit iedereen mee in zijn hoofd, ik uiteraard ook. Als ik trofeeen kan winnen en zelf ook een goed seizoen draai, dan wil ik hem winnen", stak hij zijn ambities niet onder stoelen of banken.
Op de vraag wie hem dit jaar moest winnen, wees Mbappé dan weer naar ex-club Paris Saint-Germain. Dat pakte een historische treble. "Of Ousmane Dembélé het verdient voor mij? Ja, ik hoop dat hij hem wint. Ik heb vanaf het begin voor hem gesupporterd. Ik hoop ook dat Achraf Hakimi hoog eindigt. Hij had ook een historisch seizoen en het zou goed zijn voor de verdedigers."
"Yamal is goed, maar ..."
Dembélé is inderdaad de topfavoriet. Met 35 doelpunten en 16 assists had hij een aanzienlijk aandeel in het behalen van PSG's treble. Maar de Fransman heeft ook een grote concurrent. Lamine Yamal, het godenkind van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg. Mbappé werd ook naar zijn mening gevraagd over het 18-jarige supertalent. "Heel goede speler, maar hij speelt voor Barcelona dus daar kunnen we niet veel meer over zeggen", reageerde hij met een kwinkslag.
Hoewel Mbappé het zichtbaar al lachend bedoelde, werd zijn uitspraak inmiddels druk gedeeld op de sociale media. Dat belooft dus voor 26 oktober, dan kijken beide wereldspelers mekaar opnieuw recht in de ogen in de eerste Clasico van dit seizoen.
— @kyks_98 (@kyksmv) September 7, 2025