De Rode Duivels maakten afgelopen donderdag indruk met een 0-6-overwinning op het veld van Liechtenstein. Maar een tegenstander van die beperkte kwaliteit is uiteraard geen waardemeter. Tegen zwaardere opponenten zal bondscoach Rudi Garcia dan ook aan zijn basiself moeten sleutelen.
Op papier mocht het nummer 204 op de FIFA-ranking geen problemen opleveren voor het huidige nummer 8. Garcia bracht dan ook een offensieve basiself tussen de lijnen. Voorin koos hij voor het trio Loïs Openda-Jérém Doku-Malick Fofana in stelling. Daarvan kon echter alleen die laatste imponeren.
LEES OOK: Garcia neemt Duivel in bescherming: "Alle vertrouwen!"
Geboren om met elkaar te sjottenMaar ook op het middenveld koos Garcia voor een aanvallende aanpak. Met Kevin De Bruyne en Hans Vanaken koos hij bijvoorbeeld voor twee spelers die op clubniveau doorgaans in een hogere rol acteren. En ook Youri Tielemans kan bezwaarlijk een puur controlerende middenvelder genoemd worden.
Het drietal wist echter indruk te maken. "De Bruyne en Vanaken zijn als het ware geboren om met elkaar te sjotten. Niemand steekt beter een bal tussendoor dan die twee. Tielemans ontpopt zich tot gepatenteerd aanvoerder", stelt ex-commentator Frank Raes bij Gazet van Antwerpen.
Niet haalbaar tegen zware tegenstanders
Er zit dus muziek in dat trio. Maar zoals vermeld was Liechtenstein niet bepaald een goede waardemeter. En Kazachstan, de tegenstander van zondagavond, is dat evenmin. Het valt dan ook te betwijfelen of Garcia dit drietal op het middenveld intact kan houden wanneer de tegenstand zwaarder wordt.
Raes vreest dat de bondscoach dan toch een controlerend type zal moeten inzetten. "Kun je tegen een waardevolle tegenstander met datzelfde middenveld spelen? Ik zou het heel graag zien gebeuren, maar meestal voegt de bondscoach dan een controlerende pion toe, genre Onana, Raskin of Vanhoutte. Dan moet één van die drie fantastische voetballers eruit."