Probleem voor Garcia: "Eén van deze drie moet eruit"

door
Probleem voor Garcia:

De Rode Duivels maakten afgelopen donderdag indruk met een 0-6-overwinning op het veld van Liechtenstein. Maar een tegenstander van die beperkte kwaliteit is uiteraard geen waardemeter. Tegen zwaardere opponenten zal bondscoach Rudi Garcia dan ook aan zijn basiself moeten sleutelen.

Op papier mocht het nummer 204 op de FIFA-ranking geen problemen opleveren voor het huidige nummer 8. Garcia bracht dan ook een offensieve basiself tussen de lijnen. Voorin koos hij voor het trio Loïs Openda-Jérém Doku-Malick Fofana in stelling. Daarvan kon echter alleen die laatste imponeren.

LEES OOK: Garcia neemt Duivel in bescherming: "Alle vertrouwen!"

Geboren om met elkaar te sjotten

Maar ook op het middenveld koos Garcia voor een aanvallende aanpak. Met Kevin De Bruyne en Hans Vanaken koos hij bijvoorbeeld voor twee spelers die op clubniveau doorgaans in een hogere rol acteren. En ook Youri Tielemans kan bezwaarlijk een puur controlerende middenvelder genoemd worden.

Het drietal wist echter indruk te maken. "De Bruyne en Vanaken zijn als het ware geboren om met elkaar te sjotten. Niemand steekt beter een bal tussendoor dan die twee. Tielemans ontpopt zich tot gepatenteerd aanvoerder", stelt ex-commentator Frank Raes bij Gazet van Antwerpen.

Niet haalbaar tegen zware tegenstanders

Er zit dus muziek in dat trio. Maar zoals vermeld was Liechtenstein niet bepaald een goede waardemeter. En Kazachstan, de tegenstander van zondagavond, is dat evenmin. Het valt dan ook te betwijfelen of Garcia dit drietal op het middenveld intact kan houden wanneer de tegenstand zwaarder wordt.

Raes vreest dat de bondscoach dan toch een controlerend type zal moeten inzetten. "Kun je tegen een waardevolle tegenstander met datzelfde middenveld spelen? Ik zou het heel graag zien gebeuren, maar meestal voegt de bondscoach dan een controlerende pion toe, genre Onana, Raskin of Vanhoutte. Dan moet één van die drie fantastische voetballers eruit."

Indien één middenvelder moet plaats ruimen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Oranje keihard aangepakt: "Kapot schamen"

Nederland is zondag maar net aan een blamage ontsnapt in zijn vierde kwalificatiewedstrijd voor het ...

2
2
Twee Duivels stellen teleur: "Wat ziet Garcia toch in hem?"

De Rode Duivels begonnen om 20u45 aan hun vierde opdracht op weg naar het WK 2026, waarin ze voorbij ...

221
221
'Westerlo pakt nog uit met knappe transfer bij Juventus'

Maandagavond gaat ook in ons land de transfermarkt weer dicht en dus sluiten heel wat Belgische ...

52
52
Vanhaezebrouck: "Hij wordt dé ster van de Rode Duivels"

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. We zijn het zeker niet altijd eens met ...

52
52
'Rampscenario Anderlecht: Renard en Borguet in paniek'

RSC Anderlecht moet door het sportieve wanbeleid van de afgelopen jaren nog maar eens een nieuw plan ...

512
512
Zwak Nederland kan maar net absolute blamage vermijden

Nederland moest aan de bak om 18u. Na de zeer povere match tegen Polen (1-1) waren er geen excuses: ...

160
160
Eén naam in Garcia’s opstelling wekt woede: "Niet serieus"

België speelt vanavond tegen Kazachstan. Een zege zou een volgende stap zijn richting WK 2026. ...

236
236
De Pfaffs steenrijk na herhalingen op tv? Bedrag choqueert

De familie Pfaff is ondertussen al decennia lang één van de meest invloedrijke ...

169
169
Garcia verrast: dit zijn de 11 Rode Duivels tegen Kazachstan

De Rode Duivels spelen om 20u45 in het Lotto Park tegen Kazachstan. De Belgen moeten altijd winnen ...

303
303
Enorme stunt in de maak? Rode Duivels gewaarschuwd

De Rode Duivels spelen vanavond in het Lotto Park tegen Kazachstan. Dat moet een vlotte zege ...

72
72
'Opvolger Ten Hag: één topkandidaat bij Leverkusen'

Het seizoen in de Bundesliga is nog maar twee speeldagen ver. Toch maakte Bayer Leverkusen van de ...

66
66
Probleem voor Garcia: "Eén van deze drie moet eruit"

De Rode Duivels maakten afgelopen donderdag indruk met een 0-6-overwinning op het veld van ...

192
192
'Club legt in extremis transferbod neer: de exacte details'

De transferperiode zit er maandagavond ook in België op. De kans dat Club Brugge voor het ...

568
568
Dender haalt CPL-smaakmaker, Cercle doet zaken met Lokeren

Maandagavond sluit de transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende ploegen uit de ...

216
216
'Haaland naar Real: één superster groot slachtoffer'

Real Madrid haalde tijdens de voorbije mercato opnieuw enkele interessante versterkingen in huis, ...

337
337
Coucke snoeihard aangepakt: "Kijk eerst in de spiegel"

Het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter van RSC Anderlecht is sinds afgelopen vrijdag een ...

496
496
Club zet zich schrap: exit Vermant na seizoen?

Club Brugge lanceerde de voorbije maanden weer verschillende spelers richting de Europese ...

225
225
Eén Duivel op rand van afgrond: "Extreem moeilijke keuze Garcia"

Zondagavond kruisen de Rode Duivels in het Lotto Park de degens met Kazachstan. Bondscoach Rudi ...

210
210
Titelverdediger Rodri duidt winnaar Ballon d'Or aan

Eind deze maand is het zover, dan wordt voor de 69ste keer de Gouden Bal uitgereikt. Door ...

82
82
'Club Brugge schrikt plots op: bod van 20 à 25 miljoen'

Club Brugge is grotendeels klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt. Mogelijk vertrekt de ...

1089
1089
Sterke man AA Gent verklaart pikante transfer Skoras

Daags voordat de transfermarkt ook in België weer achter slot en grendel gaat, is een ...

497
497
'Anderlecht doet ultieme poging voor nieuwe topspits'

RSC Anderlecht nam afgelopen week noodgedwongen afscheid van Kasper Dolberg, die voor de nodige ...

1093
1093
Onthuld: 'Zo denkt De Bruyne écht over basisplaats Vanaken'

Na de moeizame periode onder Domenico Tedesco, nam Rudi Garcia begin dit kalenderjaar het stokje ...

1113
1113
Operatie 2026: Barça maakt plaats voor topaanwinst

FC Barcelona heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Dat heeft grotendeels te maken ...

259
259
KVM slaat wéér toe: 'strijder' tekent tot medio 2028

Maandag om middernacht sluit de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden zijn ...

142
142

Meer sportnieuws