De Ketelaere vernederd door Garcia: bom barst bijna

5891
De Ketelaere vernederd door Garcia: bom barst bijna

Charles De Ketelaere blijft bij de Rode Duivels een luxe-optie, terwijl er duidelijk twijfels zijn hoe Romelu Lukaku moet vervangen worden.. Tegen lage blokken is dat tijdverlies. België heeft in de zestien iemand nodig die ballen kaatst, rust brengt en verdedigers aantrekt. Dat profiel is niet Loïs Openda of Michy Batshuayi, maar wel Charles De Ketelaere.

LEES OOK: ‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Het beste aanspeelpunt na Lukaku

Bij Atalanta Bergamo toonde Charles De Ketelaere dat hij zowel als diepe spits als “valse negen” kan functioneren. Hij is geen kloon van Romelu Lukaku, maar wel een spits die techniek koppelt aan lengte, timing en vista.

Precies die kwaliteiten heb je nodig wanneer de tegenstander dicht bij zijn eigen doelman speelt en met vijf in de box hangt, zoals Liechtenstein en Kazachstan. Openda is dodelijk in ruimte of naast een steunpunt, maar minder als enige spits tegen een muur. De oplossing is niet “óf”, maar “wanneer en waar”.

De situaties waarin België vastloopt, lijken steeds op elkaar. De bal circuleert rond de zestien, de flank houdt de lijn breed, de voorzet zoekt een aanspeelpunt. De eerste kaats ontbreekt meestal. De Ketelaere leest die momenten beter dan wie ook in de kern: hij laat de bal leven.

Eén tik en De Bruyne of Vanaken zit op de derde man. Eén keer de bal afschermen en De Cuyper kan de lijn induiken. Dat is de winst die een laag blok breekt. Emile Mpenza zei het onomwonden: “CDK is na Lukaku het beste aanspeelpunt voorin. Hij kan met zijn lengte nuttig zijn, al is het niet zijn voorkeursrol.”

Openda en Batshuayi zijn ‘specifieke’ spitsen

De kritiek is voorspelbaar: “De Ketelaere is geen pure targetspits.” Klopt, hij is een technische targetspits. Hij verliest weinig duels, schermt de bal af, en kiest vaak de juiste kaats. Geef hem duidelijke patronen en het rendement volgt – zie De Cuyper links: vrijgemaakt door een vleugel die breed houdt en een aanspeelpunt dat combineert.

Openda dan. Hij is geen probleemspits, slechts 3 goals in 28 interlands, hij is een spits voor specifieke problemen. Zijn kracht is zijn enorme snelheid na het eerste foutje van de verdediging of in de omschakeling.

Bij de Duivels krijgt hij te vaak het omgekeerde: 10 tegenstanders in of rond de zestien, nul meter in de rug. Dan wordt hij een spook inde spits: aanwezig in looplijnen, onzichtbaar in doelkansen. Dat is geen oordeel over talent, wel over context. Philippe Albert vatte het streng maar eerlijk samen: “Openda heeft dringend behoefte aan ruimtes – die krijgt hij hier nooit.”

Batshuayi? Een killer in de box, de ideale afmaker wanneer de voorzetten blijven komen en verdedigingen wankelen. Als starter tegen een ploeg die negentig minuten laag blijft, wordt hij afhankelijk van de perfecte voorzet. Die krijg je zelden twee keer.

Met De Ketelaere tegen Kazachstan?

Rudi Garcia zei in Vaduz: “Gevaar kan overal vandaan komen.” Akkoord, maar “overal” bestaat pas als je “ergens” een pivot hebt die de chaos organiseert. Zonder kapstok blijven flanken dribbelen, middenvelders tikken en spitsen verdwalen.

Tegen Liechtenstein leek het op handbal: halve maan, veel passes, weinig gevaar in de spits. Net dan mis je een muur om tegen te kaatsen. CDK kwam wel in, maar het plan bleef twijfelen tussen target en schaduwspits.

Tegen Kazachstan en soortgenoten is de rekensom simpel: start met De Ketelaere in de punt. De tegenstander moet kiezen: doordekken (ruimte tussen de lijnen voor De Bruyne/Vanaken) of blijven hangen (doorbraken op de flank voor Doku/Fofana en De Cuyper/Meunier).

Wat moet Garcia doen met CDK tegen Kazachstan?

Meest recent

Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

7
7
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

47
47
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

101
101
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

75
75
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

823
823
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

58
58
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

26
26
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

189
189
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

52
52
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

60
60
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

23
23
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

45
45
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

42
42
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

158
158
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

309
309
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

268
268
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

267
267
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

124
124
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

372
372
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

255
255

Meer sportnieuws