Niemand lijkt er nog aan te twijfelen dat Joaquin Seys zal worden opgeroepen voor de Rode Duivels. De vleugelverdediger werd vorig seizoen afgeremd door blessureleed, maar dit seizoen staat hij er weer. Onder Nicky Hayen is hij niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge.
Seys is een vaste waarde geworden bij Blauw-Zwart. De vleugelverdediger kan zowel op rechts als op links uit de voeten. Van nature is Seys een linksachter, maar de afgelopen seizoenen stond daar Maxim De Cuyper. Deze zomer vertrok die naar Brighton.
LEES OOK: Hayen en Mechele doorbreken stilte over Ordonez-oorlog
Nog vinnigerClubicoon Peter Van Der Heyden is grote fan. “Ik zie da manneke echt graag bezig. Ik hou van de jeugdigheid en het frivole in zijn spel. Dat kort werk, die snelle beentjes. Hij heeft nog werkpunten, hè. Af en toe zie ik zijn positiespel en denk ik: damn, dat kon net iets beter. Ik kan het weten, ik heb het vroeger zelf vaak mogen horen. (lacht) Maar hij compenseert dat dan wel met zijn energie en dynamiek.”
Volgens Van Der Heyden heeft Seys zelfs een streepje voor op De Cuyper. “Hij is zelfs nog vinniger dan De Cuyper. Hij heeft die drive naar voren en twijfelt niet. Bal aannemen, passen en direct meegaan: zo moet voetbal worden gespeeld. En als hij helemaal mee opgerukt is, moeten ze het achterin bij Club maar oplossen, hè. Je kan als back ook niet overal tegelijk zijn.”
Het gaat snel
Van Der Heyden vindt dat Seys het beste presteert op links. “Ik ben wel blij dat Seys niet meer op rechts staat. Hij heeft dat prima gedaan, maar een linksvoetige wil ik toch gewoon op links zien. Laat hem daar nu maar een paar jaar titularis zijn en dan kan het snel gaan", citeerde Het Nieuwsblad.
Ook de Duivels zullen snel volgen. ”Zeker met de Europese ervaring die hij opdoet – zie naar De Cuyper. De Rode Duivels zullen ook wel volgen, voor mij mag hij nu al zijn kans krijgen. Maar daar hoeft hij nog niet op te focussen, want daar zal hij opnieuw de strijd moeten aangaan met De Cuyper en die zal nog wel even de voorkeur krijgen.”