'Actie bij Anderlecht: steunpilaar richting uitgang'

door
'Actie bij Anderlecht: steunpilaar richting uitgang'

RSC Anderlecht gaat nog een woelig einde van de zomermercato tegemoet. De huidige selectie is namelijk veel te breed en voor verschillende spelers moet nog een oplossing gevonden worden. Rond één van de sterkhouders blijkt nu één en ander te bewegen.

Aan inkomende zijde is RSCA grotendeels klaar met zijn huiswerk. Een ervaren centrale verdediger lijkt weliswaar welgekomen, ook op offensief vlak is een last-minute opportuniteit niet uitgesloten. Maar allereerst zal Anderlecht de League Phase van de Conference League moeten halen. Zonder Europees najaar is de selectie nu al te breed en is er geen plaats voor extra versterking.

LEES OOK: 'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Extra inkomsten gezocht

Daarnaast zal Paars-Wit zelf eerst spelers moeten verkopen. Uiteraard om bovengenoemde reden: de huidige kern is veel te breed en bovendien erg onevenwichtig. Bovendien moet de boekhouding ook kloppen. RSCA spendeerde deze zomer al ruim 18 miljoen euro. Daar tegenover stroomde slechts een slordige 2 miljoen euro aan transferinkomsten binnen. Ook dit moet meer in evenwicht raken.

Maar ondertussen begint de tijd wel te dringen voor sportief directeur Olivier Renard en zijn discipelen. Belgische clubs kunnen tot en met 6 september transfers doen, in de meeste Europese landen sluit de mercato zelfs nog enkele dagen vroeger. Bovendien zijn er maar een beperkt aantal spelers die in één klap een aanzienlijke transfersom kunnen opleveren. Rond één van hen is er nu echter toch wat beweging.

Onderhandelingen met Lazio

Zo zou Jan-Carlo Simic wel eens kunnen vertrekken. De Servische international, een jaar geleden voor zo'n 3 miljoen euro weggeplukt bij AC Milan, was bij RSCA uitgegroeid tot een vaste sterkhouder in de defensie. De voorbije wedstrijden miste hij door een lichte blessure, desondanks kan hij rekenen op de nodige interesse. Met name het Italiaanse SS Lazio trekt al een tijdje aan zijn mouw.

Bij La Republicca meldt men dat de naam van Simic nog steeds met rood staat omcirkeld bij de Romeinen als aanwinst in één van de komende mercato's. Het Laatste Nieuws gaat nog een stap verder en beweert dat er nu al onderhandelingen met Anderlecht lopen. Al zal de Romeinen creatief te werk moeten gaan. Door een transferverbod kunnen ze pas in januari nieuwe spelers resistreren.

De Brusselaars zouden in ieder geval mikken op een slordige 8 miljoen euro. Simic zou zelf alvast openstaan voor een terugkeer naar het calcio. Al azen ook nog andere ploegen op zijn diensten.

Indien Simic vertrekt, moet Anderlecht sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

10
10
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

21
21
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

107
107
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

172
172
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

120
120
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

252
252
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

256
256
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

88
88
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

235
235
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

140
140
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

522
522
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

550
550
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

379
379
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

323
323
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

156
156
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

608
608
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

543
543
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

343
343
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

171
171
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

495
495
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

232
232
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

317
317
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

87
87
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

204
204

Meer sportnieuws