'Actie bij Anderlecht: steunpilaar richting uitgang'

door
'Actie bij Anderlecht: steunpilaar richting uitgang'

RSC Anderlecht gaat nog een woelig einde van de zomermercato tegemoet. De huidige selectie is namelijk veel te breed en voor verschillende spelers moet nog een oplossing gevonden worden. Rond één van de sterkhouders blijkt nu één en ander te bewegen.

Aan inkomende zijde is RSCA grotendeels klaar met zijn huiswerk. Een ervaren centrale verdediger lijkt weliswaar welgekomen, ook op offensief vlak is een last-minute opportuniteit niet uitgesloten. Maar allereerst zal Anderlecht de League Phase van de Conference League moeten halen. Zonder Europees najaar is de selectie nu al te breed en is er geen plaats voor extra versterking.

LEES OOK: 'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

Extra inkomsten gezocht

Daarnaast zal Paars-Wit zelf eerst spelers moeten verkopen. Uiteraard om bovengenoemde reden: de huidige kern is veel te breed en bovendien erg onevenwichtig. Bovendien moet de boekhouding ook kloppen. RSCA spendeerde deze zomer al ruim 18 miljoen euro. Daar tegenover stroomde slechts een slordige 2 miljoen euro aan transferinkomsten binnen. Ook dit moet meer in evenwicht raken.

Maar ondertussen begint de tijd wel te dringen voor sportief directeur Olivier Renard en zijn discipelen. Belgische clubs kunnen tot en met 6 september transfers doen, in de meeste Europese landen sluit de mercato zelfs nog enkele dagen vroeger. Bovendien zijn er maar een beperkt aantal spelers die in één klap een aanzienlijke transfersom kunnen opleveren. Rond één van hen is er nu echter toch wat beweging.

Onderhandelingen met Lazio

Zo zou Jan-Carlo Simic wel eens kunnen vertrekken. De Servische international, een jaar geleden voor zo'n 3 miljoen euro weggeplukt bij AC Milan, was bij RSCA uitgegroeid tot een vaste sterkhouder in de defensie. De voorbije wedstrijden miste hij door een lichte blessure, desondanks kan hij rekenen op de nodige interesse. Met name het Italiaanse SS Lazio trekt al een tijdje aan zijn mouw.

Bij La Republicca meldt men dat de naam van Simic nog steeds met rood staat omcirkeld bij de Romeinen als aanwinst in één van de komende mercato's. Het Laatste Nieuws gaat nog een stap verder en beweert dat er nu al onderhandelingen met Anderlecht lopen. Al zal de Romeinen creatief te werk moeten gaan. Door een transferverbod kunnen ze pas in januari nieuwe spelers resistreren.

De Brusselaars zouden in ieder geval mikken op een slordige 8 miljoen euro. Simic zou zelf alvast openstaan voor een terugkeer naar het calcio. Al azen ook nog andere ploegen op zijn diensten.

Indien Simic vertrekt, moet Anderlecht sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

16
16
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

31
31
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

52
52
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

31
31
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

28
28
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

77
77
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

56
56
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

284
284
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

255
255
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

227
227
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

89
89
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

204
204
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

91
91
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

65
65
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

226
226
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

351
351
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

83
83
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

277
277
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

279
279
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

319
319
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

287
287
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

54
54
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

367
367

Meer sportnieuws