Begin september hervatten de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia ook zijn selectie bekend voor dat tweeluik. En mogelijk heeft de Fransman enkele verrassingen voorzien.
De Duivels begonnen vrij aarzelend aan hun kwalificatiecampagne en bleven in Montenegro op 0-0 steken. Vervolgens werd wel vrij spectaculair gewonnen van Wales (4-3). Op papier zijn ze dus goed op koers. Maar een zes op zes in de eerstvolgende duels, op Liechtenstein en thuis tegen Kazachstan, is toch een must.
En dus wordt het uitkijken naar hoe de selectie van Garcia er zal uitzien. Normaal gezien zal de Fransman grotendeels vasthouden aan dezelfde namen als in de voorbije interland-periodes. Maar voor bepaalde jongens zal hij ook vervanging moeten vinden. Voor de geblesseerde Romelu Lukaku bijvoorbeeld.
LEES OOK: Garcia verrast compleet: deze JPL'ers in voorselectie
Ervaring en persoonlijkheidAnderen bewezen in de eerste weken van het seizoen dan weer dat ze al goed in vorm zitten. Thorgan Hazard bijvoorbeeld. Die is sterk bezig bij RSC Anderlecht, met vier competitiegoals is hij momenteel zelfs topschutter in de Jupiler Pro League. Bovendien voegt hij met zijn 47 caps de nodige ervaring toe.
De voormalige Gouden Schoen werd alvast opgenomen in de voorselectie. En volgens de Waalse analist Marc Délire heeft hij ook zijn plaats in de echte selectie. "Ik zou hem erbij nemen. Je hebt nood aan ervaring en persoonlijkheid. Er zijn veel jongeren. En hij zal beter omringd zijn dan bij Anderlecht", klonk het bij Dans le Vestiaire.
Veel concurrentie in voorlinie
Zijn collega Silvio Proto noemt een eventuel selectie van Hazard dan weer 'verdiend'. Nochtans is de concurrentie in het aanvallende compartiment groot, met heel wat jongens die momenteel in topcompetities actief zijn. "Ik weet niet zeker of we hem daar nodig hebben. Als het is om hem slechts voor één optreden terug te halen, dan niet. Is het voor de langere termijn, dan wel", besluit journalist Gregory Bayet.