Zeno Debast ging van RSC Anderlecht naar Sporting en na een twijfelende start in Portugal heeft de Rode Duivel zijn plekje gevonden. Hij wordt er uitgespeeld als centrale verdediger én verdedigende middenvelder. Een extra troef voor de Belgische nationale ploeg.
De 21-jarige Debast kent alvast een uitstekende competitiestart met een zes op zes. Met acht doelpunten voor en nul goals tegen staat Sporting aan de leiding in Portugal. Afgelopen speeldag werd Arouca met 6-0 vernederd. Na afloop kreeg Debast enorm veel lof.
LEES OOK: Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat
Een van de beste ter wereldAfgelopen seizoen stond Debast vaak op het middenveld, maar dit seizoen lijkt het jeugdproduct van RSC Anderlecht weer centrale verdediger te zijn. Coach Rui Borges stak zijn lof alvast niet onder stoelen of banken. “Zeno’s techniek en spelinzicht overstijgen het gemiddelde”, citeert Het Laatste Nieuws de T1.
Rui Borges ging zelfs nog een stapje verder en voorspelde de absolute wereldtop voor Debast. “Natuurlijk heeft hij nog verbeterpuntjes als centrale verdediger, maar hij werkt eraan. Ik twijfel er niet aan dat als hij stappen blijft zetten, hij kan uitgroeien tot een van de beste centrale verdedigers ter wereld.”
En bij de Rode Duivels?
Debast startte in de Supercup en op de openingsspeeldag van de Portugese competitie nog op de bank, maar door een blesure van Diomandé kreeg hij zijn kans in de basis. De verdediger stelde niet teleur en maakte aldus indruk. Bondscoach Rudi Garcia probeerde hem ook al uit op het middenveld, maar een extra kracht in de verdediging kan mogelijk goed nieuws betekenen.
Is there a reason that Zeno Debast never gets talked about when people mention potential CB's?
— JHarrisCFC (@JHarrisCFC) August 18, 2025
Incredible passer of the ball, to the point he played quite a lot of football in midfield last season for Sporting.
Stephan Calander