Charleroi en Antwerp verdelen punten na parel & blunder

door
Charleroi en Antwerp verdelen punten na parel & blunder

Vorig seizoen veroverde Charleroi een Europees ticket ten koste van Antwerp. Op speeldag vier van de nieuwe campagne kreeg het stamnummer één een eerste kans om revanche te nemen. Op bezoek bij de Zebra's bleef het evenwel steken op een 1-1 gelijkspel.

Ten opzichte van de nederlaag tegen La Louvière voerde Rik De Mil slechts één wijziging door. Diep in de punt moest spits Anthony Descotte zijn plaats opnieuw afstaan aan Nikola Stulic. Bij de Great Old zag Stef Wils op de valreep Gyrano Kerk afhaken. Farouck Adekami nam diens plek in.

LEES OOK: Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

Blunder & parel

Een geluk bij een ongeluk, want net voor het kwartier opende de 19-jarige Ivoriaan de score. Met dank aan Martin Delavallée, die het leer pardoes in de voeten van Mahamadou Doumbia trapte. Het begin van een lastige avond voor de doelman, die wel nog enkele reddingen wist te verrichten.

Net toen Antwerp klaar leek om hem het leven helemaal zuur te maken kwam de gelijkmaker uit de lucht gevallen. Rond het halfuur kreeg Parfait Guiagon veel tijd en ruimte in de vijandelijke zestien, een geschenk dat ook hij dankbaar in ontvangst nam door de 1-1 heerlijk in de hoek te krullen.

Billijk gelijkspel

Een logische stand halfweg. Een tiental minuten na de pauze ontstond er even opschudding toen Simon Bourdeaud'hui de bal op de stip legde voor de bezoekers wegens ingebeeld hands van Jérémy Petris. Gelukkig kwam de VAR tussenbeide om de scheidsrechter op zijn vergissing te wijzen.

In een vrij evenwichtige partij, met meer duels dan vlotte combinaties, viel er nadien nog weinig te noteren. Een billijke puntendeling dus voor beide teams. Antwerp blijft zo ongeslagen en pakt zes op 12, terwijl Charleroi met drie draws in vier wedstrijden nog steeds wacht op een eerste zege.

SCOREVERLOOP:

'13 Adekami 0-1

'34 Guiagon 1-1

Wie verdiende het meest om te winnen?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

52
52
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

142
142
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

118
118
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

137
137
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

246
246
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

71
71
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

583
583
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

293
293
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

152
152
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

305
305
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

212
212
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

373
373
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

355
355
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

480
480
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

215
215
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

105
105
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

415
415
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

381
381
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

149
149
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

293
293
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

302
302
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws