Na vier speeldagen is het zowaar STVV dat mee aan de leiding staat in de Jupiler Pro League. De Truienaars leken zondagnamiddag nochtans op weg naar puntenverlies tegen La Louvière. Maar na een laat doelpunt van Anderlecht-huurling Keisuke Goto werd alsnog met 2-1 gewonnen.
In een ultieme poging om het behoud te vrijwaren, legde STVV eind vorig seizoen zijn lot in handen van oude bekende Wouter Vrancken. Die ingreep rendeerde goed. De Kanaries wonnen de Play-Downs en verzekerden zich zo van een langer verblijf op het hoogste niveau. In het tussenseizoen werd de ingeslagen weg onder Vrancken dan ook voort gezet.
LEES OOK: Referee Department: twee grote blunders op speeldag 3
STVV slaat eerst toeOok dat bleek een goede keuze. Zo is STVV dit seizoen uitstekend uit de startblokken geschoten. Het won inmiddels van AA Gent en FCV Dender, enkel op Charleroi liet het twee puntjes liggen. Die goede lijn wou men zondagnamiddag dan ook doortrekken tijdens het bezoek van promovendus La Louvière aan Stayen.
De Henegouwers waren echter met vertrouwen naar Limburg afgezakt na hun eerste zege tegen Charleroi. En het waren ook de bezoekers die in de aanvangsfase het meeste aandrongen. Maar halfweg de eerste helft sloeg STVV toch als eerste toe. Al had de bezoekende doelman Marcos Peano beter moeten doen met het schot van Robert-Jan Vanwesemael.
La Louvière knokt zich langszij
Die tegengoal kwam hard aan bij La Louvière, dat steeds meer wegzakte in de match. Het mocht zelfs van geluk spreken dat de wedstrijdleiding niet inging op een penaltyclaim van de thuisploeg. En zo stond het 1-0 aan de rust. De bezoekers kwamen wel goed uit de kleedkamer. STVV-doelman Leo Kokubo moest meteen aan de bank.
Aan de overzijde had Peano dit keer wel een goede reactie in huis op een schot van Vanwesemael. Een belangrijke redding, niet veel later kan La Louvière immers langszij komen. Wagane Faye trapt een uitstekende voorzet, Oucasse Mendy werkte netjes binnen. Zo leek alsnog een gelijkspel in de maak.
Goto grote held
Maar in de extra tijd trok STVV het laken dan toch naar zich toe. Rihito Yamato legde goed terug tot bij zijn landgenoot Goto, die zijn teller voor STVV opende met een levensbelangrijk doelpunt. Vervolgens kregen beide ploegen nog één grote kans, de 2-1 bleek echter de eindstand. Groot feest dus bij STVV, dat met 10 op 12 naast Union SG aan de leiding komt. Volgende week mag het die leidersplaats gaan verdedigen op Zulte Waregem. La Louvière blijft dan weer met lege handen achter, al speelde het zeker geen zwakke match.
Spannend tot het einde 😍 pic.twitter.com/HynFO35FbI
— STVV (@stvv) August 17, 2025