Meteen averij: eerste slipper Ajax nu al een feit

door
Meteen averij: eerste slipper Ajax nu al een feit

Na amper twee speeldagen is het eerste puntenverlies van Ajax in de Eredivisie al een feit. De Amsterdammers raakten zondagmiddag immers niet voorbij Go Ahead Eagles: 2-2. In Duitsland is Eintracht Frankfurt dan weer overtuigend aan het nieuwe seizoen begonnen.

LEES OOK: 'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

Eredivisie

Tijdens de openingsspeeldag hadden de Nederlandse titelkandidaten zich op geen foutje laten betrappen, daar kwam een week later al verandering in. Zo is het eerste puntenverlies van Ajax al een feit. De Amsterdammers kwamen op bezoek bij bekerwinnaar Go Ahead nochtans al snel op voorsprong: Klaassen strafte slecht uitverdedigen keihard af.

Maar vervolgens knokte de thuisploeg zich volledig terug in de match. Dankzij Meulensteen en Linthorst kwam de club uit Deventer zowaar op 2-1. Na een warrige fase vlak in de extra tijd van de eerste helft, tekende Baas wel voor de 2-2. Daar bleef het echter bij voor Ajax. Dat moet dus meteen achtervolgen op Feyenoord en allicht ook PSV, als dat later op de dag wel wint van FC Twente.

DFB Pokal

De Bundesliga gaat binnen een weekje pas van start, de Duitse eersteklassers kwamen dit weekend echter al in actie. Zo won Bayern München zaterdag de supercup ten koste van VfB Stuttgart. De andere ploegen moesten zich dan weer uitleven in de eerste ronde van de DFB Pokal. Zondagmiddag kwam onder meer Eintracht Frankfurt in actie.

De Adelaars konden tegen FV Engers, een club uit de regionale Oberliga, niet rekenen op de geschorste Theate. Batshuayi begon dan weer op de bank. Hij zag hoe de thuisploeg een tijd lang stand hield, maar in het slot van de eerste helft twee tegengoals slikte. Na de pauze drukt Frankfurt het gaspedaal helemaal in en zo werd het uiteindelijk 0-5.

Ajax heeft een mindere selectie dan PSV en Feyenoord ...

Meest recent

'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

3
3
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

151
151
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

161
161
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

66
66
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

213
213
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

172
172
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

253
253
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

281
281
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

114
114
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

418
418
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

90
90
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

352
352
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

346
346
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

139
139
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

268
268
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

204
204
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

266
266
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

154
154
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

466
466
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

182
182
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

157
157
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75

Meer sportnieuws