Sensatie in supercup: PSG wint na spectaculaire comeback

189 stemmen
Sensatie in supercup: PSG wint na spectaculaire comeback

De eerste Europese topmatch van het seizoen heeft meteen de nodige spanning en suspense opgeleverd. In de UEFA Supercup leek Tottenham Hotspur immers op weg naar een grote stunt. Maar na een sensationele comeback en spannende penaltyreeks, trok Paris Saint-Germain alsnog aan het langste einde.

Traditiegetrouw kruisen de winnaars van de Champions League en Europa League midden augustus de degens met mekaar in de strijd om de Europese supercup. Dat was dit seizoen niet anders. In Udine zorgden Paris Saint-Germain en Tottenham voor een op papier interessante affiche.

Uiteraard was de Franse dubbelwinnaar de grote favoriet. Maar het Tottenham van nieuwe coach Frank maakte in de eerste helft een meer dan behoorlijke indruk. En vlak voor rust kwam het zowaar op voorsprong. Van de Ven stond op de juiste plaats om de openingstreffer binnen te werken.

LEES OOK: 'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Chevalier de mist in

Na de pauze leek Tottenham de partij helemaal naar zich toe te trekken. Bij PSG maakte Chevalier, de opvolger van de verguisde Donnarumma, zijn debuut in doel. Maar de Fransman liet niet de meest secure indruk achter. Zo verkeek hij zich op een kopbal van Romero, waardoor de Engelsen op 2-0 kwamen.

PSG hing dus tegen de touwen, maar in de slotminuten volgde alsnog een spectaculaire comeback. Lee zorgde met een fraai schot voor de aansluitingstreffer. En diep in de extra tijd tekende de ingevallen Ramos alsnog voor de 2-2. Van een spectaculaire climax gesproken.

Ook comeback in penalty's

Zoals het hoort worden in de supercup geen verlengingen meer afgewerkt. Het kwam dus meteen tot strafschoppen. Daarin leek Tottenham het laken naar zich toe te trekken na een misser van Vitinha. Maar ook in de penaltyreeks zorgde PSG voor een comeback. Door missers van Van de Ven en Tel, waren het alsnog de Fransen die hun eerste trofee van het nieuwe seizoen mochten vieren.

PSG is nu al topfavoriet voor de eindzege in de Champions League ...

Meest recent

Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

2
2
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

13
13
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

39
39
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

185
185
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

77
77
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

67
67
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

74
74
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

164
164
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

145
145
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

78
78
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

44
44
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

175
175
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

199
199
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

86
86
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

51
51
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

72
72
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

406
406
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

439
439
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

245
245
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

242
242
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

291
291
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

534
534
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

146
146
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

131
131

Meer sportnieuws