'Anderlecht houdt hart vast: schoktransfer Nilson Angulo'

door
'Anderlecht houdt hart vast: schoktransfer Nilson Angulo'

RSC Anderlecht haalde tijdens de huidige mercato al voor bijna 18 miljoen euro aan nieuwe spelers in huis. Daar tegenover verdiende het voorlopig amper aan de verkoop van spelers, iets waar in de komende weken verandering in moet komen. Zelfs een vertrek van Nilson Angulo ligt nu plots op tafel.

De Ecuadoraanse flankspeler werd in de zomer van 2022 naar Brussel gehaald. Anderlecht telde toen net geen 2 miljoen euro neer nadat Angulo in eigen land veelbelovende dingen had laten zien bij LDU Quito. Maar aanvankelijk had hij het lastig om zijn draai te vinden en vooral om beslissend te zijn.

Wanneer Angulo zijn kans kreeg bij de eerste ploeg, was hij doorgaans wel goed voor enkele klasse-flitsen. Maar aan zijn dribbels en versnellingen kon hij nauwelijks rendement koppelen. Daar lijkt inmiddels verandering in te komen. Zo is de Ecuadoraan meer dan behoorlijk aan het nieuwe seizoen begonnen.

LEES OOK: ‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Toekomst plots onzeker

In de zes officiële duels die Paars-Wit al afwerkte dit seizoen, begon hij telkens aan de aftrap. Dat leverde inmiddels 2 goals; 1 assist en 1 afgedwongen owngoal op. Angulo leek dan ook vertrokken voor het seizoen van zijn grote doorbraak bij Anderlecht. Tot coach Besnik Hasi plots een opmerkelijke uitspraak deed.

Na de 3-0-zege tegen Sheriff Tiraspol hintte de trainer plots op een mogelijk vertrek. "Ik hoop dat hij bij ons blijft", klonk het onder meer bij Hasi. De Ecuadoraan liet vervolgens zelf verstaan dat hij voor '99 procent zeker' bij Anderlecht blijft. Maar voegde daar ook meteen aan toe: "in het voetbal weet je nooit".

Transfer naar La Liga

Dat laatste zinnetje lijkt niet toevallig gekozen. Zo melden SudPresse en Het Laatste Nieuws dat Angulo wel degelijk in aanmerking komt voor een vertrek. De Spaanse promovendus Elche CF blijkt concreet in de markt voor de flankaanvaller. De club uit Alicante maakte zelfs een prioriteit van hem en deed naar verluidt een eerste bod. Dat werd door Anderlecht als ontoereikend beschouwd.

De verwachting is echter dat er snel een verbeterde aanbieding zal volgen. Angulo krijgt zo de kans om in één van de grootste competities ter wereld te gaan voetballen. En het valt te betwijfelen of RSCA in staat is het been stijf te houden nu er weinig concreets lijkt te bewegen in de andere uitgaande dossiers en de inkomsten op de mercato toch echt wel nodig zijn ... .

Anderlecht moet alles doen om Angulo te houden ...

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

1
1
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

23
23
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

17
17
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

160
160
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

98
98
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

349
349
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

145
145
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

175
175
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

400
400
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

647
647
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

287
287
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

618
618
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

119
119
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

357
357
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

556
556
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

514
514
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

407
407
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

559
559
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

148
148
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

322
322
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

331
331
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

192
192

Meer sportnieuws