RSC Anderlecht is met een perfect rapport aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Na de zege tegen KVC Westerlo, pakte Paars-Wit zondag ook de volle buit op Cercle Brugge. Maar in de tweede helft dreigde het nog faliekant af te lopen.
De Brusselaars wilden van de tweede speeldag in de Jupiler Pro League gebruik maken om de Europese kater van afgelopen donderdag door te spoelen. Wat dat betreft werden ze alvast geholpen door de kalendermakers. Zo kreeg RSCA tijdens de eerste vier speeldagen een op papier makkelijk programma voorgeschoteld.
LEES OOK: Hasi meldt enorme opsteker voor Europese sleutelmatch
Dominante eerste helftOok de trip naar Cercle Brugge mocht in principe geen grote problemen opleveren. Groen-Zwart kon vorig seizoen maar nipt het behoud vrijwaren en zag in de voorbije weken heel wat sterkhouders vertrekken. Bovendien scoorde Cercle maar drie keer in de hele voorbereiding samen, in de competitie staat de teller nog op nul.
Als klap op de vuurpijl kwam Anderlecht ook nog eens al snel op voorsprong na een strafschop van Thorgan Hazard. Vervolgens hield RSCA de wedstrijd goed onder controle. Het bleef onder regie van een sterke Hazard veruit de betere en gevaarlijkste ploeg. De Bruggelingen konden daar voor de rust amper iets tegenover zetten.
Enorm verval na de rust
Een vlotte zege leek dan ook in de maak voor de bezoekers. Maar na de pauze kantelde de partij helemaal. Cercle kwam plots een pak beter en dreigender voor de dag. Vooral het verval bij Anderlecht was echter groot. De Brusselaars kregen plots nauwelijk nog een noemenswaardige aanval in mekaar gebokts en mochten van geluk spreken dat Cercle een chronisch scoringsprobleem heeft.
Dankzij invaller Adriano Bertaccini kon RSCA na een counter in de slotfase echter toch op 0-2 komen, waarna de boeken helemaal dicht konden. Maar als de tegenstand straks sterker wordt, zullen wanprestaties zoals in de tweede helft ongetwijfeld genadeloos afgestraft worden.
Op het sociale medium 'X' is de kritiek dan ook scherp, ook vanuit de eigen achterban. Met name Luis Vazquez kreeg ervan langs. De Argentijn speelde andermaal een povere match en met de komst van Bertaccini dreigt hij nog verder weg te zakken in de hiërarchie. Zijn goede voorbereiding te spijt.
Bon Vazquez goeie gast en wss wel nen degelijke voetballer ma dit was toch het laatste wat we van hem in ons truike gezien hebben toch? Bertaccini liet meer zien op een halfuur dan Luis op een uur.. #cerand
— Jarno (@JCHawkk) August 3, 2025
Wil er iemand die schoenzolen van Vázquez zijn voeten halen? #CERAND
— Wouter Dobbelaere (@W_Dobbel) August 3, 2025
Iedereen doorgedreven aan t opwarmen behalve Dolberg. Hoe raar is dat. Vazquez bakt er niks van. #cerand
— Sooike Cee (@SooikeC) August 3, 2025
Vazquez bedankt voor de inzet en de oefenmatchen succes in de verdere carriere doei #CERAND
— Glenn Fondu (@glnfnd) August 3, 2025
Wat doet Vazquez zelfs nog in de selectie. Wat ziet Hasi dat niemand anders ziet. Dolberg, Bertaccini, Cvetkovic, Goto ?? #CERAND
— Christoph (@Chrizzmeister) August 3, 2025
Vazquez zijn laatste pro league goal was in februari. Hij heeft sindsdien zo goed als elke wedstrijd gestart of ingevallen. Waarom speelt hij in godsnaam nog als je weet dat hij niet in het spel wordt betrokken en goals scoren slechts zijn enige taak is? #rsca #hasibuiten
— fredberg in (@rscafan17) August 3, 2025
Et avec un attaquant incapable comme Vazquez, ça donne quoi?
— Nico (@Nico12er) August 3, 2025
Gelukkig voor cercle speelt rsca met vazquez #CERAND
— Serge (@SR067) August 3, 2025