Na een korte zomerbreak, heeft Manchester City inmiddels de voorbereiding ingezet. Ondanks de mindere prestaties van vorig seizoen gebeurde dat met Pep Guardiola als hoofdcoach. Al denkt de Spanjaard zelfs steeds meer na over zijn vertrek in Manchester.
Guardiola maakte destijds zelfs een meer dan aardige carrière als defensieve middenvelder. Zo werkte hij ruim 250 matchen voor FC Barcelona af. Na omzwervingen bij verschillende andere ploegen keerde hij terug naar de Catalaanse grootmacht om zijn loopbaan als coach te lanceren. En die werd een véél groter succes.
Na enkele seizoenen in de jeugd van Barça kreeg hij in 2028 de touwtjes in handen van de eerste ploeg. Onder het bewind van Guardiola veroverde de club de ene prijs na de andere. Het spel dat daarbij geleverd werd, werd gerekend tot het beste in de geschiedenis. Tot de trainer in 2012 besloot om af te zwaaien.
LEES OOK: 'Guardiola pikt bij Barcelona: gigantisch bedrag klaar'
Prijzenpakker in München en ManchesterVervolgens nam hij een sabbatjaar, om daarna een spectaculaire comeback te maken in de voetballerij. Guardiola ging namelijk bij Bayern München aan de slag en ook daar werd zijn passage een gigantisch succes. En zo beukte de trainer ook de poort naar de Premier League open. In 2016 tekende de Spanjaard bij Manchester City.
De rest is geschiedenis. Onder Guardiola won City zes landstitels, de Champions League, het WK voor clubs en tal van andere prijzen en bekers. Ondertussen inspireerde hij een hele nieuwe generatie trainers. In het najaar van 2024 verlengde hij dan ook zijn contract tot medio 2027. Maar allicht wordt dat zijn einddatum in Manchester.
Toptrainersschap eist zware tol
In een uitgebreid gesprek met GQ geeft de Spanjaard immers toe dat het toptrainersschap stilaan zijn til begint te eisen. "Ik voel me momenteel 75 jaar oud. Ik ben een wrak, alles doet pijn. Ik hoop dat ik me over een paar jaar beter voel dan nu", klonk het onder meer. Desondanks is hij wel van plan zijn huidige contract uit te doen.
Daarna plant Guardiola echter een lange break. "Ik ga een pauze inlassen, dat is zeker. Die beslissing ligt vaster dan vast. Ik weet niet hoelang die break zal duren. Een jaar, twee jaar, drie jaar, vijf, tien, vijftien... Ik weet het niet. Maar ik moet even stoppen en op mezelf focussen", maakt hij zich sterk. Afwachten hoe lang een ware voetbalmaniak als Guardiola zo'n pauze kan volhouden ...